Kartuzy. Nocne loty LPR dopiero jesienią

czwartek, 2 kwietnia 2015 r., 10:46
fot. AL

W ciągu dnia śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego już mogą korzystać z przyszpitalnego lądowiska. Pierwszy nocny lot nastąpi z kolei najprawdopodobniej dopiero jesienią, a więc po uzyskaniu przez placówkę oficjalnej zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Lądowisko przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach jest już gotowe. Śmigłowce LPR już mogą z niego korzystać, ale jedynie w ciągu dnia. Aby mogły lądować tu także w nocy, wymagana jest oficjalna zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- We wtorek dokonaliśmy próby oświetlenia lądowiska. Teraz złożymy wniosek do Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie. Jak będziemy mieli ten dokument, wystąpimy o rejestrację do Urzędu Lotnictwa Cywilnego - informuje prezes PCZ w Kartuzach, Karol Góralski.

Proces rejestracyjny może potrwać około pół roku. Optymalny termin więc pierwszego nocnego lotu to dopiero jesień.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.