Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami w Sierakowicach

piątek, 17 kwietnia 2015 r., 15:29
fot. AL

W piątek w południe do Sierakowic zawitał "Dudabus". Na spotkanie z kandydatem na prezydenta RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości przybyli mieszkańcy i członkowie lokalnych struktur PiS wyposażeni w polskie i kaszubskie flagi, chorągiewki i transparenty. Andrzeja Dudę powitali hymnem narodowym.

Pretendent do objęcia funkcji głowy państwa w swoim wystąpieniu głównie podkreślał rolę rodziny i tradycji w społeczeństwie.

- Ta tradycja noszona w Państwa rodzinach tutaj na Kaszubach, nakazywała młodym ludziom iść w szeregi TOW Gryf Pomorski, aby bronić tradycji, bronić wolności, żeby walczyć o odtworzenie Rzeczpospolitej. Wiem, że Państwa gmina jest symbolem w województwie pomorskim tego, jak piękne mogą być rodziny wielodzietne, jak pięknie można z sobą współdziałać budując lokalną społeczność - mówił Andrzej Duda.

- Jestem przekonany, że etos wspierania słabszych tkwi bardzo mocno w Państwa społeczności, gdyby nie to wielu ludzi na tych terenach nie odważyłoby się założyć wielodzietnej rodziny. Gdyby nie to, że tu zawsze można liczyć na wsparcie bliskich i wsparcie sąsiadów, wzajemność i solidarność - dodał.

Zaznaczał też, że prezydent nie jest tylko od pełnienia funkcji reprezentacyjnych, ale konstytucja gwarantuje mu realną władzę.

- Prezydent w ogóle nie musi być sługą żyrandola. Prezydent ma istotne konstytucyjne kompetencje. To prezydent decyduje o tym, czy dany akt prawny wejdzie w życie, czy nie. Czy planowana i realizowana przez rząd podwyżka będzie faktycznie wprowadzona w życie, czy nie - akcentował kandydat PiS na prezydenta.

- Prezydent Rzeczypospolitej ma jedyny w swoim rodzaju mandat. Zgodnie z konstytucją Polacy wybierają prezydenta we wszystkich mniejszych i większych regionach kraju. Prezydent jest wybierany przez naród i dla prezydenta powinno oznaczać to tyle, że musi służyć całemu narodowi. Najważniejszą komórką społeczeństwa jest rodzina i to właśnie ją powinien wspierać i wzmacniać. Powinien robić to niezależnie od tego jaka jest wola obecnie sprawującej partii - kontynuował.

Poza swoim wystąpieniem Andrzej Duda znalazł również czas na rozmowę z mieszkańcami. O swoich problemach opowiedzieli mu m.in. przeciwnicy powstania farm wiatrowych na terenie gminy Sierakowice. Zainterweniować w tej sprawie, na prośbę Dudy, ma poseł Jarosław Sellin.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.