ZSP w Somoninie świętował X-lecie realizacji projektów europejskich

wtorek, 28 kwietnia 2015 r., 13:39
fot. MSz

We wtorek Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie obchodził X-lecie realizacji projektów europejskich przez szkołę. W jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, szkoły, straży pożarnej, partnerzy projektowi z Grecji a także i uczniowie. Zwieńczeniem uroczystości było posadzenie symbolicznego "drzewka 10-lecia" na terenie szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania autorskiej piosenki uczniów somonińskiej szkoły pod tytułem "Szkoła Marzeń". Później dyrektorka szkoły powitała licznie zgromadzonych gości, pośród których znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, reprezentanci szkoły z Volos w Grecji, a także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

Uczestnikom uroczystości zaprezentowano również materiały filmowe z ostatnio realizowanych projektów. Podsumowano także realizowane przez ostatnie 10 lat przedsięwzięcia europejskie takie, jak: Erasmus+, Leonardo da Vinci czy Comenius.

- Jest to wielkie święto dla tej szkoły a także i naszego powiatu. 10 lat bycia w Europie namacalnie pośród innych kultur i tradycji to wielka wartość dla naszej młodzieży. Najlepsza szkoła i najlepsi nauczyciele nie są w stanie przekazać, tego czego mogą doświadczyć podczas praktyk i wymian nasi uczniowie - mówi starosta powiatu kartuskiego, Janina Kwiecień.

W trakcie uroczystości posadzono również symboliczne "drzewko 10-lecia". Potem odbył się spektakl "Dzień w Europejskim Zamczysku", który wystawili uczniowie szkoły w Somoninie. Na sam koniec goście i delegacje szkół gimnazjalnych przeszli do sal prezentujących kraje partnerskie. Zwiedzili także stanowiska kulinarne w części wypoczynkowej oraz uczestniczyli w pokazach i degustacjach kulinarnych w wykonaniu mistrzów kuchni wraz z uczniami.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.