Kartuzy - Kosy. Skoda rozbiła się na drzewie - nie żyje 51-latek

czwartek, 23 lipca 2015 r., 22:57
fot. AL

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartkowy wieczór na trasie Kartuzy - Kosy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skoda zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 51-letni kierowca auta. 11-letni pasażer śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Gdańsku. Droga na tym odcinku jest zablokowana.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 22. na drodze wojewódzkiej tuż za Kartuzami Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, kierujący skodą jadąc od strony Brodnicy Górnej w kierunku Kartuz z nieznanych póki co przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie bokiem uderzył w drzewo.

W wypadku zginął 51-letni kierujący pojazdem. Ratownicy podjęli akcję reanimacyjną, jednak nie przywróciła ona czynności życiowych mieszkańcowi gminy Kartuzy. 11-letni pasażer śmigłowcem z kartuskiego lądowiska został przetransportowany do szpitala w Gdańsku.

Na miejscu nadal trwają czynności wyjaśniające okoliczności i przyczynę zdarzenia. Ruch na tym odcinku drogi wojewódzkiej jest zablokowany.

W akcji ratowniczej wzięli udział JRG Kartuzy oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.