Nie żyje Leon Brylowski

piątek, 28 sierpnia 2015 r., 11:00
fot. archiwum/MSz

W piątek nad ranem w Dzierżążnie zmarł wieloletni przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kartuz, radny miejski, a także nauczyciel - Leon Brylowski. W szpitalu przebywał przez ostatnie trzy miesiące. Miał 87 lat.

W piątek o czwartej nad ranem w Dzierżążnie zmarł Leon Brylowski. Miał 87 lata. Od około trzech miesięcy, po przebytym wylewie, przebywał w szpitalu.

Leon Brylowski, był znanym i to nie tylko w kartuskim środowisku działaczem. Udzielał się na wielu płaszczyznach. Od 1989 stał na czele Towarzystwa Miłośników Kartuz, którego działalność została wcześniej zawieszona przez komunistyczne władze. Z funkcji z uwagi na stan zdrowia zrezygnował w kwietniu br.

Leon Brylowski przez wiele lat sprawował mandat gminy Kartuzy. Był też nauczycielem oraz dyrektorem szkoły w Kartuzach przy ulicy Piłsudskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.