Kartuzy. Jest pozwolenie na budowę pierwszego etapu obwodnicy

czwartek, 10 września 2015 r., 15:47
fot. internet/zdw-gdansk.pl

Na początku września wojewoda pomorski wydał pozwolenie na budowę pierwszego etapu obwodnicy Kartuz. W tej chwili wciąż trwa procedura przetargowa, mająca wyłonić wykonawcę. Póki co, zgłosiło się 12 firm, chętnych do wykonania zadania. Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, która realizację zadania wyceniła na 17.997.598 zł.

Na początku września wojewoda wydał pozwolenie na budowę pierwszego etapu obwodnicy Kartuz. Procedura przetargowa jest jednak dalej w toku. Jak informuje Renata Kryszewicz, z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, aktualnie znajduje się ona na etapie składania ofert, później nastąpi ich ocena. Dalszy czas przeznaczony będzie na składanie wyjaśnień, bądź też uzupełnień przez wyłonionego wykonawcę.

Jak podaje dalej, póki co zgłosiło się 12 firm chętnych do budowy pierwszego etapu kartuskiej obwodnicy. Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag, która wykonanie zadania wyceniła na 17.997.598 zł, tuż za nią znalazła się firma Eurovia Polska, która za zbudowanie pierwszego etapu obwodnicy liczy sobie 18.338.871 zł. Najdroższą ofertę, zamykającą się w kwocie 26.096.451 zł złożyło przedsiębiorstwo Mostostal Warszawa S.A.

Na pierwszy etap obwodnicy Kartuz złożą się dwa ronda - z trzema zjazdami na ulicy Gdańskiej i z czterema na ulicy 3 Maja. Połączone one zostaną nowym fragmentem drogi o szerokości 8 metrów, który będzie przebiegać równolegle do ulicy Węglowej. Ta ostatnia zaś będzie wykorzystywana jako lokalna droga dojazdowa do firm, mieszczących się na niej. Łączna długość dróg, które mają zostać zbudowane w ramach tej inwestycji wynosi około 2,7 km.

Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec grudnia 2016 roku, zaś najpóźniej do użytku powinna zostać oddana do 28 lutego 2017 roku.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.