Brodnica Górna. Pomóż 27-latce chorej na białaczkę - niedługo rejestracja dawców szpiku

czwartek, 26 listopada 2015 r., 12:37
fot. nadesłane

W przyszły weekend w Borzestowie i Brodnicy Górnej zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Każdy, który się zarejestruje ma szansę na uratowanie życia między innymi 27-letniej Kasi z Brodnicy Górnej, matki dwójki dzieci, która choruje na białaczkę.

Jak pisze Fundacja DKMS, Kasia Łaszewska jest młodą i energiczną 27-letnią kobietą. Pochodzi ona z Borzestowa, gdzie mieszka jej rodzina i najbliżsi. Obecnie mieszka w Brodnicy Górnej z dwójką dzieci w wieku dwóch i pięciu lat. Niestety w lipcu 2015 roku zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tego momentu kobieta walczy o życie, na szczęście istnieje szansa na jej powrót do zdrowia. Wystarczy przeszczep szpiku, bądź komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

- Zwracam się z prośbą o zarejestrowanie się jako potencjalny dawca. Dla Ciebie to może niewiele znaczy, a mi i innym chorym może uratować życie - mówi 27-latka z Brodnicy Górnej.

W przyszły weekend w Brodnicy Górnej i Borzestowie zostanie zorganizowana rejestracja dawców szpiku:

Sobota 5 grudnia
Godziny: 10.00-16.00
Zespół Kształcenia i Wychowania,
ul. Chmieleńska 1
Brodnica Górna

Niedziela 6 grudnia
Godziny: 9.00-15.00
Szkoła Podstawowa w Borzestowie,
Borzestowo 182

Uwaga! Do rejestracji w bazie konieczny będzie dokument z numerem PESEL. Zarejestrować się można także w każdej chwili korzystając ze strony DKMS.

nadesłane: DKMS
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.