Gmina Żukowo. Jednostki OSP gotowe do boju

poniedziałek, 30 listopada 2015 r., 16:31
OSP Leźno OSP Leźno fot. NB

To nie tylko praca, ale przede wszystkim służba społeczeństwu i państwu. To odwaga i ciągła gotowość niesienia pomocy drugiej osobie. Od kilku tygodni strażacy przygotowują swoje oddziały, by udowodnić, że poradzą sobie oni z każdym niebezpieczeństwem. Tym razem jednostki OSP gminy Żukowo przeszły pomyślnie inspekcję gotowości. Mieszkańcy nie mają powodów do obaw, wszyscy strażacy z zadaniem poradzili sobie wzorowo.

Już od października przeprowadzane są inspekcje OSP przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, władz Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych i urzędów gmin. Tym razem sprawdzono jednostki OSP Żukowo. Skontrolowane zostały jednostki OSP Chwaszczyno, Niestępowo, Sulmin, Żukowo, Miszewo, Banino, Leźno i Skrzeszewo. Wszystkie jednostki celująco przeszły inspekcję gotowości.

W miniony weekend gotowość jednostek OSP gminy Żukowo sprawdzili: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach st. bryg. Edmund Kwidziński, mł. bryg. Romuald Pituła, Marian Ropel i prezes zarządu gminnego OSP Zykfryd Pituła. Podczas spotkania strażaków oceniano pod względem ich ubioru oraz ćwiczeń. Zwrócono uwagę na alarmowanie oraz gotowość ratowników do podjęcia działań w chwili alarmu, jak również ogólne przygotowania jednostek do wyjazdu na miejsce zdarzenia, na które mają tylko pięć minut. Ich uwadze nie umknęło też sprawdzenie ogólnego stanu sprzętu, którym dysponują jednostki oraz to, czy strażacy potrafią z niego korzystać.

Ostatecznie należy stwierdzić, że mieszkańcy gminy Żukowo nie mają powodu do obaw. Wszystkie jednostki OSP gminy Żukowo inspekcję przeszły pomyślnie. Strażacy szybko i skutecznie poradzili sobie z każdym zadaniem. W razie potrzeby na miejsce zdarzenia z pewnością przybędą na czas, a akcja ratownicza czy gaśnicza zostanie zakończona pomyślnie.

Martyna Cichosz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.