Gołubie. Pożar domku letniskowego

sobota, 20 lutego 2016 r., 01:01
fot. AL

Cztery zastępy strażaków walczyło z pożarem domku letniskowego, do którego doszło w piątek późnym wieczorem w Gołubiu. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej szybko udało się opanować zagrożenie i uniemożliwić dalsze rozprzestrzenianie się ognia. Najprawdopodobniej przyczyną powstania pożaru były wady urządzeń grzewczych na paliwo stałe.

Do pożaru doszło w piątek około godziny 22.30 w jednym z domków letniskowych przy ulicy Bukowej w Gołubiu.

Jak informuje dowódca akcji st. asp. Ryszard Szlas, źródło ognia zlokalizowano na strychu obiektu. Pożar powstał wokół kanału dymowego i kanałów rozprowadzających ciepło z kominka. Spaleniu uległo około 50 metrów kwadratowych drewnianej konstrukcji dachu i częściowo strop oddzielający poddasze użytkowe od strychu.

Działania strażaków poza zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, jak i zlokalizowaniu źródła ognia oraz ugaszeniem pożaru, polegały także na rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcji dachowej i stropu.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania ognia były wady urządzeń grzewczych na paliwo stałe.

W akcji gaśniczej wzięli udział OSP Gołubie, OSP Szymbark, OSP Stężyca oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.