Reklama

KSK Kołczygłowy najlepszy w Kaszubskim Turnieju Piłki Siatkowej

22/02/2016 13:18
Dwanaście zespołów wzięło udział w XVI Kaszubskim Turnieju Piłki Siatkowej. Uczestnicy rozgrywek walczyli o Puchar Prezesa Zarządu GS "Samopomoc Chłopska" w Sierakowicach. W tym roku trafił on w ręce zawodników KSK Kołczygłowy.

Wzorem lat ubiegłych w Sierakowicach odbył się turniej piłki siatkowej dla amatorów. Wystąpiło w nim dwanaście zespołów z takich miejscowości jak: Gdańsk, Kartuzy, Dziemiany, Rokity, Bytów, Kołczygłowy, Klukowa Huta, Przodkowo, Pruszcz Gdański, Gdynia i Stężyca.

W sobotę 13 lutego rozegrano mecze eliminacyjne. Z grupy B do dalszej fazy awansowały drużyny D&H Bytów i UKS Klukowa Huta. Najbardziej emocjonujące spotkania miały miejsce w grupie A, gdzie rozstrzygnięcie o awansie nastąpiło dopiero po podliczeniu małych punktów. Ostatecznie do dalszej gry przeszły zespoły Olimpijczyk Pruszcz Gdański i Intermarine. W niedzielę 14 lutego rozegrano eliminacje grupy C, z której awans wywalczyły drużyny KSK Kołczygłowy i Alpat Gdynia. O godz. 14.00 rozpoczął się półfinał, a następnie rozegrano finał rozgrywek.

Mistrzem turnieju, po wspaniałych meczach z Alpatem Gdynia i Olimpijczykiem Pruszcz Gdańsk, został zespół KSK Kołczygłowy. Dla tej drużyny, po zajęciu drugiego miejsca w zeszłej edycji, było to kolejne zwycięstwo w historii turnieju. Drugie miejsce zajął Olimpijczyk Pruszcz Gdański, a trzecie Alpat Gdynia. Zespoły te po raz pierwszy startowały w turnieju. Nagrody - jak co roku wspaniałe i okazałe puchary i medale - wręczali prezes GS "SCH" w Sierakowicach oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Ireneusz Płotka. Wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe smycze, kołatki, dyplomy i czekoladki z logiem Turnieju. Przyznano również nagrodę dla najlepszego zawodnika - Sebastiana Rybaczka z KSK Kołczygłowy.

Walka, zabawa i rozrywka - tak w trzech słowach można skomentować ten turniej. Wspaniała atmosfera, emocjonujące pojedynki i licznie zgromadzona publiczność spowodowały, że XVI Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej, którego finały rozgrywane były w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sierakowicach, przejdzie do historii jako impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Turniej obejmuje zasięgiem zawodników - amatorów niemal z całego województwa pomorskiego, dzięki czemu nazywany jest już nieoficjalnymi mistrzostwami województwa pomorskiego dla amatorów.

Finał:
Alpat Gdynia - Olimpijczyk Pruszcz Gdański 2:0
Alpat Gdynia - KS Kołczygłowy 0:2
Olimpijczyk Pruszcz Gdański - KS Kołczygłowy 0:2

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - KSK Kołczygłowy
II Olimpijczyk Pruszcz Gdański
III Alpat Gdynia
IV UKS Klukowa Huta, D&H Bytów, Intermarine

Skład zespołu KSK Kołczygłowy - mistrza turnieju: Kacper Franc, Wojciech Mettel, Grzegorz Szatrawski, Sebastian Kudźba, Maciej Burzyński, Łukasz Hering, Jordan Wiktorowicz, Rafał Stoltman, Sebastian Rybaczek - najlepszy zawodnik turnieju.

nadesłane: Mirosław Senwicki - Szkoła Podstawowa im. F. Ceynowy w Sierakowicach
oprac. BZ
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości