Dwanaście zespołów wzięło udział w XVI Kaszubskim Turnieju Piłki Siatkowej. Uczestnicy rozgrywek walczyli o Puchar Prezesa Zarządu GS "Samopomoc Chłopska" w Sierakowicach. W tym roku trafił on w ręce zawodników KSK Kołczygłowy.
Wzorem lat ubiegłych w Sierakowicach odbył się turniej piłki siatkowej dla amatorów. Wystąpiło w nim dwanaście zespołów z takich miejscowości jak: Gdańsk, Kartuzy, Dziemiany, Rokity, Bytów, Kołczygłowy, Klukowa Huta, Przodkowo, Pruszcz Gdański, Gdynia i Stężyca.
W sobotę 13 lutego rozegrano mecze eliminacyjne. Z grupy B do dalszej fazy awansowały drużyny D&H Bytów i UKS Klukowa Huta. Najbardziej emocjonujące spotkania miały miejsce w grupie A, gdzie rozstrzygnięcie o awansie nastąpiło dopiero po podliczeniu małych punktów. Ostatecznie do dalszej gry przeszły zespoły Olimpijczyk Pruszcz Gdański i Intermarine. W niedzielę 14 lutego rozegrano eliminacje grupy C, z której awans wywalczyły drużyny KSK Kołczygłowy i Alpat Gdynia. O godz. 14.00 rozpoczął się półfinał, a następnie rozegrano finał rozgrywek.
Mistrzem turnieju, po wspaniałych meczach z Alpatem Gdynia i Olimpijczykiem Pruszcz Gdańsk, został zespół KSK Kołczygłowy. Dla tej drużyny, po zajęciu drugiego miejsca w zeszłej edycji, było to kolejne zwycięstwo w historii turnieju. Drugie miejsce zajął Olimpijczyk Pruszcz Gdański, a trzecie Alpat Gdynia. Zespoły te po raz pierwszy startowały w turnieju. Nagrody - jak co roku wspaniałe i okazałe puchary i medale - wręczali prezes GS "SCH" w Sierakowicach oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Ireneusz Płotka. Wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe smycze, kołatki, dyplomy i czekoladki z logiem Turnieju. Przyznano również nagrodę dla najlepszego zawodnika - Sebastiana Rybaczka z KSK Kołczygłowy.
Walka, zabawa i rozrywka - tak w trzech słowach można skomentować ten turniej. Wspaniała atmosfera, emocjonujące pojedynki i licznie zgromadzona publiczność spowodowały, że XVI Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej, którego finały rozgrywane były w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sierakowicach, przejdzie do historii jako impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Turniej obejmuje zasięgiem zawodników - amatorów niemal z całego województwa pomorskiego, dzięki czemu nazywany jest już nieoficjalnymi mistrzostwami województwa pomorskiego dla amatorów.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - KSK Kołczygłowy
II Olimpijczyk Pruszcz Gdański
III Alpat Gdynia
IV UKS Klukowa Huta, D&H Bytów, Intermarine
Skład zespołu KSK Kołczygłowy - mistrza turnieju: Kacper Franc, Wojciech Mettel, Grzegorz Szatrawski, Sebastian Kudźba, Maciej Burzyński, Łukasz Hering, Jordan Wiktorowicz, Rafał Stoltman, Sebastian Rybaczek - najlepszy zawodnik turnieju.
nadesłane: Mirosław Senwicki - Szkoła Podstawowa im. F. Ceynowy w Sierakowicach
oprac. BZ
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze