Kamienica Szlachecka. O ochronie przeciwpożarowej wiedzą niemal wszystko

środa, 9 marca 2016 r., 09:37
fot. nadesłane/Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej

Za nami kolejne eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tym razem z wiedzą pożarniczą zmierzyło się 23 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Stężyca. Najlepsi w swoich grupach wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Zmagania miały miejsce w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie: szkoła podstawowa i gimnazjum. W pierwszej kategorii zmierzyło się 11 osób. Największą wiedzą wykazał się Tomasz Jeszke ze Stężycy.

Wśród nieco starszych na sprawdzenie swoich umiejętności zdecydowało się 12 osób. Z uczniów gimnazjum najlepszym okazał się Mateusz Ceschica - Wensierski z Kamienicy Szlacheckiej.

Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. To jednak nie jedyna nagroda - już 8 kwietnia zwycięzcy w obu kategoriach wiekowych wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Młodych adeptów straży oceniała komisja w składzie: zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach kpt. Fryderyk Mach, starszy specjalista ds. Kontrolno-Rozpoznawczych KP PSP w Kartuzach Emilia Stępień, Komendant Gminny ZOSP RP w Stężycy Wojciech Dułak i Prezes Gminny ZOSP RP w Stężycy Jan Cichosz.

Wyniki:
Młodsza grupa wiekowa (10 - 13 lat):
I miejsce - Tomasz Jeszke ze Stężycy
II miejsce - Rafał Ceschica- Wensierski z Kamienicy Szlacheckiej
III miejsce - Szymon Liegmann z Szymbarku

Starsza grupa wiekowa (14 - 16 lat):
I miejsce - Mateusz Ceschica - Wensierski z Kamienicy Szlacheckiej
II miejsce - Julian Wolski z Klukowej Huty
III miejsce - Przemysław Birr z Kamienicy Szlacheckiej

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.