Reklama

Sulęczyno. Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

17/03/2016 14:50
We wtorek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do rywalizacji przystąpiło 40 uczestników z pięciu placówek.

W turnieju wzięli udział reprezentanci Sulęczyna, Mściszewic, Podjaz, Węsior i Borka Kamiennego. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Głównym celem tego turnieju jest  rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczestnicy jak zwykle walczyli o wspaniałe nagrody rzeczowe. Pierwsze miejsce tradycyjnie nagrodzono rowerami, które wręczali Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach starszy brygadier Edmund Kwidziński, Komendant Gminny OSP w Sulęczynie Andrzej Roda, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki, dyrektor GOK w Sulęczynie Zbigniew Zarzycki oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Andrzej Potrac.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali kpt. Fryderyk Mach, st.kpt. Emilia Stępień oraz przedstawiciel Lasów Państwowych Tomasz Krefta. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (10-13 lat):
1. Andrzej Łukaszczyk- SP w Podjazach
2. Wiktor Miszk- SP w Podjazach
3. Paweł Hinca- SP w Podjazach
4. Robert Jereczek- SP w Podjazach
5. Adam Bronk- SP w Węsiorach

II grupa wiekowa (14-16 lat):
1. Marianna Łukaszczyk- ZS w Sulęczynie
2. Piotr Wierzba- ZS w Mściszewicach
3. Jacek Mielewczyk- ZS w Mściszewicach
4. Kamil Wenta- ZS w Mściszewicach
5. Alicja Zaworska- ZS w Mściszewicach

III grupa wiekowa (17-19 lat):
1. Dominika Wierzba
2. Maria Mielewczyk
3. Klaudia Zaworska

W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach odbędą się eliminacje powiatowe, na których Gminę Sulęczyno pod opieką Aleksandry Rody i Andrzeja Literskiego będą reprezentowali: z I grupy wiekowej Andrzej Łukaszczyk, Wiktor Miszk i Paweł Hinca, z II grupy - Marianna Łukaszczyk i Piotr Wierzba, z III grupy - Dominika Wierzba.

nadesłane: Aleksandra Roda
oprac. BZ
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości