We wtorek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do rywalizacji przystąpiło 40 uczestników z pięciu placówek.
W turnieju wzięli udział reprezentanci Sulęczyna, Mściszewic, Podjaz, Węsior i Borka Kamiennego. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Głównym celem tego turnieju jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Uczestnicy jak zwykle walczyli o wspaniałe nagrody rzeczowe. Pierwsze miejsce tradycyjnie nagrodzono rowerami, które wręczali Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach starszy brygadier Edmund Kwidziński, Komendant Gminny OSP w Sulęczynie Andrzej Roda, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki, dyrektor GOK w Sulęczynie Zbigniew Zarzycki oraz Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Andrzej Potrac.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali kpt. Fryderyk Mach, st.kpt. Emilia Stępień oraz przedstawiciel Lasów Państwowych Tomasz Krefta. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (10-13 lat):
1. Andrzej Łukaszczyk- SP w Podjazach
2. Wiktor Miszk- SP w Podjazach
3. Paweł Hinca- SP w Podjazach
4. Robert Jereczek- SP w Podjazach
5. Adam Bronk- SP w Węsiorach
II grupa wiekowa (14-16 lat):
1. Marianna Łukaszczyk- ZS w Sulęczynie
2. Piotr Wierzba- ZS w Mściszewicach
3. Jacek Mielewczyk- ZS w Mściszewicach
4. Kamil Wenta- ZS w Mściszewicach
5. Alicja Zaworska- ZS w Mściszewicach
III grupa wiekowa (17-19 lat):
1. Dominika Wierzba
2. Maria Mielewczyk
3. Klaudia Zaworska
W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach odbędą się eliminacje powiatowe, na których Gminę Sulęczyno pod opieką Aleksandry Rody i Andrzeja Literskiego będą reprezentowali: z I grupy wiekowej Andrzej Łukaszczyk, Wiktor Miszk i Paweł Hinca, z II grupy - Marianna Łukaszczyk i Piotr Wierzba, z III grupy - Dominika Wierzba.
nadesłane: Aleksandra Roda
oprac. BZ
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze