Małkowo. Przedszkolaki z Ecoludka zadbały o domki dla ptaków

wtorek, 22 marca 2016 r., 09:35
fot. nadesłane

To był już ostatni moment, aby przed nadchodzącą wiosną powiesić budki lęgowe dla ptaków w lesie, z którego na co dzień korzystają aktywne dzieci z Leśnego Przedszkola Ecoludek. Milusińscy odbyli spacer z leśniczym i zadawali mu mnóstwo pytań.

W minionym tygodniu odwiedził nas leśniczy Jarosław Gadziński z Nadleśnictwa Kolbudy, aby wyjaśnić dzieciom jak ważne jest tworzenie nowych domków dla ptaków, w czym ptaki nam pomagają, jak również w jakich warunkach będą się najlepiej czuły. Dzieci były bardzo ciekawe nowych wiadomości, zadawały też pytania dotyczące tego jak i po co rosną drzewa, dlaczego wycinane są drzewa w lesie, choć sformułowały to w inny sposób: dlaczego zabieracie nasz las? Leśniczy wyjaśnił dzieciom, dlaczego wycina się drzewa w lesie i co z nich powstaje.

Wspólny spacer po lesie i zawieszanie budek dostarczyły wielu ciekawych tematów i wrażeń, dzieci z chęcią pokazały swoje ulubione miejsca i leśne zabawy . Wspólnie powiesiliśmy sześć budek lęgowych w otaczającym przedszkole lesie. Teraz czekamy na ich domowników.

Na zakończenie tygodnia jeszcze jedna atrakcja miała miejsce w przedszkolu. Postanowiliśmy stworzyć dom nie tylko dla małych ptaków, ale również dla dużych i choć za płotem codziennie możemy obserwować piękne i dostojne żurawie, na przedszkolnym placu zabaw stanął słup z gniazdem dla bociana, na którego wszyscy czekamy.

nadesłane/ Leśne Przedszkole Ecoludek

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.