Przodkowo. Strażacy wybrali gminny zarząd OSP

sobota, 16 kwietnia 2016 r., 20:44
Zarząd Gminny ZOSP RP w Przodkowie Zarząd Gminny ZOSP RP w Przodkowie fot. AL

Po zebraniach sprawozdawczo - wyborczych w każdej jednostce OSP w powiecie kartuskim, nadszedł czas na wybór władz gminnych. Przed tygodniem przed tym zadaniem stanęli strażacy z gminy Sulęczyno, w sobotę zarząd gminny wybrali z kolei ochotnicy z gminy Przodkowo. Na czele tutejszych druhów ponownie stanie Jan Krauza.

Od podsumowania działalności na przestrzeni ostatnich pięciu lat rozpoczął się sobotni zjazd gminny OSP w Przodkowie. Delegaci wybrani podczas zebrań sprawozdawczo - wyborczych w poszczególnych jednostkach z terenu gminy, nie mieli najmniejszych wątpliwości co do udzielania absolutorium dotychczasowemu zarządowi gminnemu. Jednogłośnie wybrali też skład nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej. Prezesem ponownie został Jan Krauza, zaś funkcję komendanta gminnego powierzono Andrzejowi Deyk.

Zjazd był też doskonałą okazją do podziękowania druhom z całej gminy za ich sumienną, bezinteresowną służbę.

- Gratuluję nowemu zarządowi wyboru na nową kadencję. Wszystkim strażakom z gminy chciałbym podziękować za zaangażowanie nie tylko w ratowaniu ludzkiego życia i mienia, ale także za aktywność na rzecz swojej jednostki i środowiska. Jesteście armią, którą do dyspozycji ma samorząd gminny. Wasza pomoc przy pożarach, wypadkach, podtopieniach i innych zagrożeniach jest nieoceniona. Dziękuję za Waszą bezinteresowną służbę i bardzo dobrą współpracę - dziękował wójt Andrzej Wyrzykowski.

- Chciałbym pogratulować Wam tego, co robicie. Za służbę na rzecz mieszkańców naszego powiatu. Robicie to poza obowiązkami zawodowymi i bezinteresownie, za co należą Wam się słowa uznania i podziękowania. Dzięki Waszej służbie, my, mieszkańcy, możemy czuć się bezpiecznie - podkreślał z kolei szef Rady Powiatu Kartuskiego, Mieczysław Woźniak.

Słów uznania za profesjonalne niesie pomocy osobom potrzebującym nie szczędził też Prezes Powiatowego Zarządu OSP, a zarazem Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach.

- Głównym celem straży jest ratowanie zdrowia i życia ludzi. Nie tylko jednak w zakresie ochrony pożarowej, ale także w wielu innych sytuacjach. Gdy ktoś potrzebuje Waszej pomocy, to Wy jesteście i to jest ważne. Swoje zadania wykonujecie w sposób sumienny, profesjonalny, w taki jaki oczekują tego osoby poszkodowane. Nie ma rzeczy przypadkowych w Waszej działalności, rzeczy, które wpłynęłyby ujemnie na jakość Waszej działalności. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i poświęceniu system działa tak jak powinien - akcentował st. bryg. Edmund Kwidziński.

Skład Zarządu ZOSP RP Gminy Przodkowo:
prezes - Jan Krauza
wiceprezes - Ireneusz Drążkowski
wiceprezes - Kazimierz Dampc
komendant - Andrzej Deyk
sekretarz - Marcin Littwin
skarbnik - Łukasz Węsierski
członek prezydium - Marek Szulca
członek - Sławomir Szmuda
członek - Dariusz Toporek
członek - Tadeusz Hirsz
członek - Tomasz Węsiora
członek - Grzegorz Wilczewski

Komisja rewizyjna:
przewodniczący - Leszek Merchel
sekretarz - Andrzej Czerwionka
członek - Karol Stencel

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.