Rowerzyści rozpoczęli sezon w gminie Somonino

niedziela, 24 kwietnia 2016 r., 15:42
fot. NB

Ponad 30 miłośników dwóch kółek rozpoczęło sezon rowerowy od przejażdżki urokliwymi zakątkami trzech gmin: Kartuzy, Somonino i Stężyca. Po wspólnie wykręconych blisko 40 kilometrach był też czas na odpoczynek przy ognisku i zabawę.

Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, Grupy Rowerowe Kaszuby i stowarzyszenia Wanoga już po raz drugi miłośnicy dwóch kółek powitali sezon rowerowy od wspólnej przejażdżki.

W tym roku trasa wiodła przez teren trzech gmin: Kartuzy, Stężyca i Somonino. Przygotowany przez Piotra Kowalewskiego szlak prowadził przez przez Przełom Somoniński, dolinę górnej Raduni, wzdłuż Jeziora Ostrzyckiego, Wzgórzami Szymbarskimi, czy krawędzią Wysoczyzny Żukowsko-Przywidzkiej. Około 35 kilometrów wykręciło wspólnie ponad 30 osób.

Rowerową przejażdżkę zwieńczyło ognisko nad jeziorem Ostrzyckim. Na wszystkich rowerzystów czekał ciepły posiłek. Nie zabrakło też zabawnych opowieści oraz konkursów dla dzieci i dorosłych. Wśród nich ten na najbardziej oryginalne przebranie.

Zdaniem organizatorów imprezę po raz kolejny można uznać za udaną, bo jak się okazuje miłośników rowerowych przejażdżek w naszym powiecie nie brakuje.

- Wśród doświadczonych cyklistów nie zabrakło także małych rowerzystów. Cieszy nas niezmiernie, że zamiast spędzać sobotę przed telewizorem, czy komputerem, wyruszyli wraz z nami, by rozpocząć sezon rowerowy - mówią przedstawiciele grupy Rowerowe Kaszuby.

- Niewątpliwie bohaterem wyprawy był 8-letni Julian z Kartuz. Przejechał samodzielnie 50 km trasę, która nawet dla niektórych dorosłych była bardzo trudna do pokonania - dodają.

Sezon rowerowy oficjalnie rozpoczęty, więc wszystkim rowerzystom życzymy wielu wykręconych kilometrów, a w szczególności bezpiecznych rowerowych wojaży.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.