Rozkład PKM po cięciach - sprawdź, które połączenia zlikwidowano

wtorek, 26 kwietnia 2016 r., 14:38
fot. archiwum/MSz

Na stronie SKM Trójmiasto pojawiły się nowe rozkłady pociągów obsługujących trasę Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Cięcia są spore, zwłaszcza w przypadku połączeń wewnątrz Trójmiasta, zlikwidowano także dwie pary połączeń na trasie Gdynia Główna-Kościerzyna oraz ostatnie kursy z Kartuz do Gdyni i z Gdańska Wrzeszcza do Kartuz.

SKM Trójmiasto opublikowało już nowe rozkłady jazdy, które będą obowiązywać od 16 maja do 11 czerwca. Zniknęło z nich wiele połączeń, szczególnie tych na linii Gdańsk Wrzeszcz - Gdynia Główna oraz Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Wrzeszcz.

W przypadku pociągów łączących Kartuzy z Trójmiastem zmiany nie są zbyt wielkie. W nowym rozkładzie nie znajdziemy pociągu odjeżdżającego w dni robocze o 22.45 z Gdańska Wrzeszcza do Kartuz oraz tego, który odjeżdża z Kartuz do Gdyni o 23.56.

Natomiast w przypadku połączeń na trasie Gdynia Główna-Kościerzyna zmiany są bardziej dotkliwie, w nowym rozkładzie próżno szukać dwóch par pociągów, które dotychczas kursowały na tej trasie . W przypadku dni roboczych wycięto z niego pociągi, które o 8.48 i 22.37 jechały z Gdyni Głównej do Kościerzyny oraz te, które o 11.36 i 20.26 kursowały w przeciwnym kierunku.

Natomiast w przypadku sobót, niedziel i świąt, nie będą kursować dotychczasowe kursy o 5.50 i 17.10 z Gdyni do Kościerzyny, utrzymany zostanie natomiast dotychczasowy pociąg o 22.37 do Kościerzyny. W przeciwnym kierunku: z Kościerzyny do Gdyni, z rozkładu zniknęły pociągi wyjeżdżające o 4.01 oraz 6.06.

Przypomnijmy, że cięcia na połączeniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej spowodowane są tym, że zdaniem władz wojewódzkich, popularność PKM jest znacznie mniejsza niż pierwotnie oczekiwano.

Nowe rozkłady dostępne są pod tym adresem.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.