Reklama

Sierakowice. Gmina planuje budowę drugiego przedszkola

Sierakowicki samorząd planuje budowę nowego przedszkola. Gmina kupuje działki, na których ma powstać obiekt. Rada gminy podjęła już stosowną uchwałę w tej sprawie. Po dopełnieniu formalności samorząd przystąpi do opracowania projektu. Przedszkole ma stanąć w pobliżu ul. Mirachowskiej, za torami.

Radni na wtorkowej sesji przyjęli uchwałę w sprawie nabycia przez gminę działek o łącznej powierzchni około 3500 metrów kw. Na ich obszarze zgodnie z planami za około dwa lata stanąć ma nowe, drugie w Sierakowicach przedszkole samorządowe.

- Takie jest pokłosie naszej fenomenalnej demografii. W przyszłym roku gminy zobowiązane są przyjęcia do przedszkoli trzylatków, tymczasem nasze przedszkole, choć wielokrotnie powiększane, pęka w szwach. Zaadaptowaliśmy na jego potrzeby m.in. starą szkolną kuchnię. Nie mamy wyjścia i musimy budować nowe przedszkole. Zależy nam na tym, by obu przedszkoli nie lokalizować w jedynym miejscu, bo tak wygodniej będzie dla mieszkańców - podkreślał wójt Tadeusz Kobiela.

Realizacja inwestycji ma nastąpić do 2018 roku. Po uregulowaniu dokumentacji związanej z nabyciem działek gmina przystąpi do sporządzenia projektu nowej placówki dla najmłodszych. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku lub wiosną 2018 roku.
W nowym przedszkolu ma być miejsce dla około 150 dzieci, z tego przy Szkole Podstawowej korzysta obecnie około 180 maluchów.

MD-Z
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości