Sierakowicki samorząd planuje budowę nowego przedszkola. Gmina kupuje działki, na których ma powstać obiekt. Rada gminy podjęła już stosowną uchwałę w tej sprawie. Po dopełnieniu formalności samorząd przystąpi do opracowania projektu. Przedszkole ma stanąć w pobliżu ul. Mirachowskiej, za torami.
Radni na wtorkowej sesji przyjęli uchwałę w sprawie nabycia przez gminę działek o łącznej powierzchni około 3500 metrów kw. Na ich obszarze zgodnie z planami za około dwa lata stanąć ma nowe, drugie w Sierakowicach przedszkole samorządowe.
- Takie jest pokłosie naszej fenomenalnej demografii. W przyszłym roku gminy zobowiązane są przyjęcia do przedszkoli trzylatków, tymczasem nasze przedszkole, choć wielokrotnie powiększane, pęka w szwach. Zaadaptowaliśmy na jego potrzeby m.in. starą szkolną kuchnię. Nie mamy wyjścia i musimy budować nowe przedszkole. Zależy nam na tym, by obu przedszkoli nie lokalizować w jedynym miejscu, bo tak wygodniej będzie dla mieszkańców - podkreślał wójt Tadeusz Kobiela.
Realizacja inwestycji ma nastąpić do 2018 roku. Po uregulowaniu dokumentacji związanej z nabyciem działek gmina przystąpi do sporządzenia projektu nowej placówki dla najmłodszych. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku lub wiosną 2018 roku.
W nowym przedszkolu ma być miejsce dla około 150 dzieci, z tego przy Szkole Podstawowej korzysta obecnie około 180 maluchów.
MD-Z
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze