W poniedziałkowe popołudnie strażacka społeczność z Sierakowic uczciła swojego patrona św. Floriana. Tradycyjnie przy okazji święta wyróżniono odznakami najaktywniejszych druhów z sierakowickiej jednostki.
Obchody Dnia Strażaka w Sierakowicach rozpoczęto uroczystą mszą św., podczas której druhowie dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji, prosili o dalsze łaski i modlili się za zmarłych druhów. Po niej uczestnicy obchodów przemaszerowali na plac przy OSP, gdzie odbyła się uroczysta akademia. W jej trakcie odznaczono zasłużonych druhów i druhny. W strażackiej uroczystości udział wzięli komendant Państwowej Straży Pożarnej Edmund Kwidziński oraz starosta kartuski Janina Kwiecień.
Strażackie święto jest też okazją, by podziękować ochotnikom za ofiarną służbę i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców gminy. My również dołączamy się do nich i życzymy strażakom tylu samo powrotów, co wyjazdów.
MD-Z
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze