Reklama

Obchody Dnia Strażaka w Sierakowicach

W poniedziałkowe popołudnie strażacka społeczność z Sierakowic uczciła swojego patrona św. Floriana. Tradycyjnie przy okazji święta wyróżniono odznakami najaktywniejszych druhów z sierakowickiej jednostki.

Obchody Dnia Strażaka w Sierakowicach rozpoczęto uroczystą mszą św., podczas której druhowie dziękowali za szczęśliwe powroty z akcji, prosili o dalsze łaski i modlili się za zmarłych druhów. Po niej uczestnicy obchodów przemaszerowali na plac przy OSP, gdzie odbyła się uroczysta akademia. W jej trakcie odznaczono zasłużonych druhów i druhny. W strażackiej uroczystości udział wzięli komendant Państwowej Straży Pożarnej Edmund Kwidziński oraz starosta kartuski Janina Kwiecień.

Strażackie święto jest też okazją, by podziękować ochotnikom za ofiarną służbę i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców gminy. My również dołączamy się do nich i życzymy strażakom tylu samo powrotów, co wyjazdów.

MD-Z
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości