Kartuzy. Powstaje Kaszubskie Centrum Sportów Walki

poniedziałek, 30 maja 2016 r., 13:22
fot. nadesłane

Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy powstającym na ulicy Węglowej w Kartuzach Kaszubskim Centrum Sportów Walki. To pierwszy taki obiekt w naszym powiecie i powinien zostać oddany do użytku jeszcze latem tego roku.

Najprawdopodobniej jeszcze latem tego roku miłośnicy sportów walki i kickbokserzy z kartuskiej Rebelii będą mogli skorzystać z profesjonalnego miejsca do treningu. Stanie się tak ponieważ w Kartuzach przy ulicy Węglowej powstaje Kaszubskie Centrum Sportów Walki. Inwestorem przedsięwzięcia jest Karol Słabek, Prezes Zarządu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów. Prace wykończeniowe i adaptacyjne już trwają. To pierwszy tego typu obiekt w powiecie kartuskim.

- Budując Kaszubskie Centrum Sportów Walki chcę przede wszystkim zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego stylu życia. Sporty walki kształtują charakter, pewność siebie i ducha rywalizacji. Takiego obiektu w naszym regionie nie ma, a szkoda, bo obserwując lokalne imprezy widzę jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się np. kickboxing - mówi Karol Słabek.

W centralnym punkcie Kaszubskiego Centrum Sportów Walki znajdzie się pełnowymiarowy ring. Nie zabraknie też sprzętu do CrossFitu, worków treningowych i innych urządzeń do ćwiczeń. W budynku znajdą się również szatnie i prysznice.

- Kaszubskie Centrum Sportów Walki będzie bardzo dobrym miejscem do naszych treningów. Wierzę też, że dzięki temu obiektowi wzrośnie jeszcze bardziej zainteresowanie sportami walki na Kaszubach - podkreśla Patryk Zaborowski, trener klubu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy.

nadesłane
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.