Kartuzy stoją w korkach - sprawdź, jak długo potrwają i czy da się ich uniknąć

wtorek, 7 czerwca 2016 r., 14:15
fot. nadesłane

Obecnie w Kartuzach dwie ulice są całkowicie wyłączone z ruchu, na jednej odbywa się on wahadłowo, ponadto zmieniono oznakowanie na ulicy Kościerskiej. Wszystko to powoduje powstawanie potężnych korków na terenie całego miasta. Sprawdź, jak długo potrwają utrudnienia i da się ich uniknąć.

Które ulice są zamknięte?

Od wtorku w Kartuzach obowiązuje nakaz skrętu w prawo z ulicy Kościerskiej w ulicę Gdańską. Stamtąd kierowcy mają dojechać do nowo wybudowanego ronda, na którym zawrócą i pojadą w stronę Kartuz. Jak informuje Jerzy Wojewódka, dyrektor kartuskiego ZDW, zmiany mają przyczynić się do upłynnienia ruchu na ulicy Kościerskiej i potrwać do końca lipca, kiedy to zakończy się remont ulicy Sędzickiego.

Ze względu na prace związane z budową pierwszego etapu kartuskiej obwodnicy od lutego wyłączone z ruchu jest także ulica Węglowa w Kartuzach. Pierwotnie zakładano, że miała być ona włączona do ruchu pod koniec sierpnia, jak jednak informował Krzysztof Klinkosz, inżynier budowy, roboty przyspieszyły i Węglowa powinna zostać otwarta do końca lipca.

Kolejne utrudnienia powoduje wprowadzony w ubiegłym tygodniu na wiadukcie kolejowym na ulicy 3 Maja ruch wahadłowy, który obowiązywać tam będzie jeszcze przez około trzy tygodnie.

Wszystkie te obecnie prowadzone na terenie miasta roboty drogowe spowodowały powstawanie gigantycznych korków, które szczególnie dają się we znaki w godzinach roboczych oraz w piątki. W najgorszych wypadkach przejechanie przez całe Kartuzy może zająć nawet do godziny.

Jak uniknąć korków?

Przez ten czas kierowcy poruszający się po Kartuzach mogą skorzystać z trzech objazdów, które mogą pomóc w ominięciu korków. Chcąc przejechać z okolic ulicy Wzgórze Wolności w kierunku osiedla Wybickiego, bądź też w stronę Smętowa Chmieleńskiego można skorzystać z tak zwanej "Małej Obwodnicy", czyli ulicy Chmieleńskiej.

Kolejną możliwością uniknięcia korków dla kierowców jadących w stronę Sierakowic jest skorzystanie z wyjazdu ulicą Aleksandra Majkowskiego w kierunku Prokowa, za którym w miejscowości Mokre Łąki można skręcić w lewo w kierunku Łapalic, wyjeżdżając ulicą Marcina.

Ponadto jadąc od strony Przodkowa w kierunku Kartuz, skorzystać można z objazdu prowadzącego przez Hopy, Pomieczyńską Hutę, Prokowo aż do ulicy dra Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach. Trasa ta jest kręta i poruszając się po niej należy zachować ostrożność.

Kiedy następne utrudnienia w ruchu?

Po włączeniu do ruchu ulicy Węglowej, Sędzickiego oraz zlikwidowaniu ruchu wahadłowego na wyjeździe w kierunku Grzybna, kartuskie drogi powinny się już rozluźnić. Nastąpi to najprawdopodobniej w sierpniu bieżącego roku.

Kolejne większe utrudnienia będą czekały kierowców dopiero w przyszłym roku, kiedy to ruszy przebudowa ulicy Gdańskiej. Zmodernizowana droga umożliwi zjazd z ulicy Kościerskiej na Gdańską w momencie, w którym przejazd kolejowy będzie zamknięty. Dodatkowo ma połączyć się z siecią kartuskich ścieżek rowerowych, które powstaną w ramach rozbudowy dworca kolejowego. Jak informuje burmistrz, Mieczysław Grzegorz Gołuński obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.