Kartuzy. Nowa strzelnica KS "Dziesiątka" oficjalnie otwarta

piątek, 2 września 2016 r., 17:52
fot. MSz

O nową, profesjonalną strzelnicę pneumatyczną wzbogacili się członkowie Klubu Strzeleckiego "Dziesiątka", działającego przy kartuskim oddziale Ligi Obrony Kraju. Obiekt mieści się przy ulicy Kościerskiej 1a w Kartuzach.

Udział w otwarciu w zmodernizowanej sali do treningów strzelectwa sportowego wziął dyrektor wojewódzkiej zarządu Ligi Obrony Kraju, Paweł Łuczak, Cezary Staniszewski, prezes Pomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego, zarząd "Dziesiątki", sponsorzy oraz przedstawiciele lokalnych władz.

- To pięknie wykonana strzelnica, na której trenują już reprezentanci Polski z KS "Dziesiątka". Dowodem na to, że sekcja strzelecka ma rację bytu są takie talenty jak Diana Malotka-Trzebiatowska. Jesteśmy dumni nie tylko z naszej mistrzyni, ale i z tych wszystkich zawodniczek, które pną się coraz wyżej - mówi burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

Podziękowania wszystkim zaangażowanym w powstanie strzelnicy wręczył Jerzy Malotka-Trzebiatowski, prezes KS "Dziesiątka". Do podziękowań dołączył się też prezes Pomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

- Po latach nieobecności w kraju wróciłem tutaj i nie mogłem poznać naszego okręgu. Dzisiaj z całą stanowczością mogę zakomunikować, że przez trzy lata na Pomorzu powstało sześć takich profesjonalnych strzelnic. Bardzo mnie cieszy, że dołączyła do nich ta kartuska, tutaj na mojej rodowitej ziemi - podkreśla Cezary Staniszewski.

Pierwsze zawody na nowej strzelnicy - IV Wojewódzki Memoriał Stefana Hejny - odbędą się już w sobotę. Ich rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 9.30, a zakończenie zaś na 18.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.