Sprawdź propozycje na weekend

czwartek, 22 września 2016 r., 14:58

Koncert piosenki harcerskiej, Bieg Arasmusa w Kiełpinie, II Żeglarski Puchar Kaszub - to niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie można pośpiewać i pokibicować.

II Żeglarski Puchar Kaszub - X Mistrzostwa Kartuz

W najbliższy weekend w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbędzie się ostatnia z cyklu czterech imprez zaliczanych do II Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W regatach jachty klasyfikowane będą w klasach: Optimist - grupa B, Optimist - grupa 0, Optimist - grupa UKS, Cadet, Omega, Vaurien i Open. W sobotę o godz. 10 nastąpi uroczyste otwarcie regat. Godzinę później wystartuje pierwszy wyścig Optimist B i UKS. W niedzielę starty rozpoczną się o godz. 10. Na 13 zaplanowano Vip race dla samorządowców - "II Żeglarski Puchar Kaszub". Uroczyste zakończenie zaplanowano na godz. 15.


I Bieg Arasmusa w Kiełpinie
Społeczność Kiełpina zaprasza wszystkich w najbliższą sobotę na I edycję Biegu Arasmusa. To jedna z największych imprez sportowych na Kaszubach połączona z obchodami jubileuszu 775-lecia Kiełpina i uczczenia pamięci związanego z nim duszpasterza ks. Antoniego Arasmusa, zasłużonego dla całego środowiska w czasach międzywojennych kapłana. Łącznie w Kiełpinie pobiegnie blisko tysiąc osób! Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pierwszy start, najmłodszej grupy uczestników zaplanowano na godz.13.30. Główny bieg zaplanowano na godz. 16. Wcześniej odbędzie się również bieg rodzinny na dystansie jednego kilometra, chętni będą mogli zapisać się na miejscu ( 200 miejsc). Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków sportu w sobotnie popołudnie do kibicowania zawodnikom - swoim lokalnym faworytom, znajomym i rodzinie. Z pewnością emocji sportowych, także na tym najwyższym poziomie nie zabraknie. Mali uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych atrakcji: dmuchańca, malowania twarzy, wielkich gier tematycznych, przejażdżek bryczką i wozu drabiniastego. Rywalizacja zakończy się wspólną dyskoteką, która ma rozpocząć się o godz. 19 i potrwa do północy. Bieg poprzedzi msza św. w intencji uczestników, o godz. 10 w kościele w Kiełpinie.

Koncert piosenki harcerskiej i turystycznej "Śpiewajmy razem"
W sobotę o godz. 14 w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się piąta już edycja koncertu piosenki harcerskiej i turystycznej pod hasłem "Śpiewajmy razem". Jest to projekt środowiska akademickiego Politechniki Gdańskiej oraz Komendy Chorągwi Gdańskiej ZHP w Gdańsku polegający na organizowaniu serii spotkań z piosenką łączących repertuar obu kręgów. Inicjatywa współpracy studencko-harcerskiej na niwie piosenki pojawiła się na początku 2015 roku. Celem strategicznym tego programu jest przekazanie dorobku twórczości, w postaci śpiewanej piosenki, ze środowiska akademickiego do najmłodszych środowisk młodzieży, szczególnie harcerskich.

Święto Ziemniaka w Lisich Jamach
W niedzielę o godz. 14 na boisku w Lisich Jamach odbędzie się festyn rodzinny z okazji Święta Ziemniaka. W programie m.in.: występy uczniów, prezentacje KGW "Marzebiónczi", liczne konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, loteria fantowa, pokazy strażackie, występ formacji "Zespół", wybory Miss i Mistera Jesieni i wiele wyśmienitej strawy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.