Somonino. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych świętowali Światowy Dzień Turystyki

wtorek, 27 września 2016 r., 15:03
fot. MSz

We w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie świętowano Dzień Turystyki. W programie uroczystości znalazło się wiele atrakcji, a w tym pokazy kulinarne, pokazy mody czy też degustacja potraw z sześciu różnych krajów.

Z okazji obchodów Dnia Turystyki w somonińskiej szkole przygotowano mnóstwo atrakcji. Na sali gimnastycznej przygotowano stoiska sześciu różnych krajów: Hiszpanii (klasa I T), Malty (klasa II T), Turcji (klasa III T), Belgii (klasa IV T), Niemiec (klasa II ZSZ a) oraz Grecji (klasa II ZSZ b). Na każdym z nich można było znaleźć potrawy charakterystyczne dla tych regionów oraz informacje ich dotyczące. Ponadto odbył się pokaz tańca belgijka" oraz pokaz mody.

W szkolnym łączniku zaś zaprezentowano atrakcje o charakterze typowo gastronomicznym. Kucharz Kazimierz Żołnowski wraz z uczniami zaprezentował zgromadzonym gościom jak przygotowuje się paellę. Odbył się tam także pokaz "płonącej kuchni", czyli flambirowania w wykonaniu uczniów. Dodatkowo wszyscy chętni mogli zapoznać się ze zdrową żywnością.

W ramach Dnia Turystyki zorganizowano także podchody, do których ukończenia trzeba było odpowiadać na przygotowane pytania i wykonywać różne zadania. Uroczystość była także okazją do
zaprezentowania poszczególnych projektów realizowanych przez szkołę oraz miejsc, w których odbywają się praktyki krajowe.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.