Gm. Żukowo. Kolejne jednostki przeszły inspekcję gotowości bojowej

sobota, 29 października 2016 r., 14:28
OSP Banino OSP Banino fot. NB

Osiem kolejnych jednostek ochotniczych straży pożarnych przeszło inspekcję gotowości bojowej. Tym razem stan utrzymania sprzętu, umiejętność posługiwania się nim i poziom wyszkolenia druhów sprawdzano na terenie gminy Żukowo. Tutejsi strażacy poradzili sobie wzorowo.

Przez dwa dni komisja na czele z zastępcą komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach st. kpt. Fryderykiem Machem, Romualdem Pitułą, Marianem Roplem i Prezesem Powiatowym OSP Edmundem Kwidzińskim kontrolowa jednostki OSP z terenu gminy Żukowo. Komisja oceniała między innymi stan utrzymania sprzętu, jakimm dysponują strażacy oraz umiejętność posługiwania się nim. Na koniec ochotnicy musieli też zaprezentować swój poziom wyszkolenia wykonując przygotowane dla nich zadanie.

- Ochotnicy wszystkich jednostek poradzili sobie bardzo dobrze. Zasługują na najwyższe słowa uznania, bo na co dzień dbają o powierzoy im sprzęt, konserwują go, sukcesywnie podnoszą poziom swojego wyszkolenia, a co warte zaznaczenia, robią to bezinteresownie. Przeprowadzona inspekcja gotowości bojowej tylko potwierdziła to, że nasi strażacy są gotowi by w przypadku zagrożenia nieść szybko i skuteczną pomoc - podkreśla Komendant Gminny ZOSP RP w Żukowie, Marcin Szulc. '

Dodajmy, że na terenie gminy Żukowo działa osiem jednostek ochotniczych straży pożarnych.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.