Szkolny Festiwal Nauki w Kiełpinie

czwartek, 22 grudnia 2016 r., 15:49
fot. nadesłane

Uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie już po raz ósmy realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Szkolny Festiwal Nauki", któremu w tym roku szkolnym przyświecało motto Benjamina Franklina: ,,Powiedz to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę".

Do zmagań konkursowych stanęli przedstawiciele klas IV-VI , którzy z pełnym zaangażowaniem rywalizowali w konkursach przedmiotowych i konkurencjach sportowych. Inicjatorkami działań były nauczycielki języka polskiego Grażyna Magulska-Plichta i Barbara Celińska-Jakubowicz.

Dzień pierwszy poświęcony był twórczości Henryka Sienkiewicza laureatowi Nagrody Nobla, by uczcić jego 100 rocznicę śmierci. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali plakaty zawierające informacje o życiu i dorobku literackim pisarza. Później odbył się konkurs wiedzy, w którym wzięły udział zespoły uczniów, ale skierowano również pytania do publiczności. Cieszy fakt, że widzowie potrafili na nie bezbłędnie odpowiedzieć, co świadczy o tym, że ze skupieniem wysłuchali prezentacji przygotowanych przez rówieśników. W ramach lekcji języka polskiego wzięto udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytanie pt. ,,Pocztówka do Pana Sienkiewicza" realizowanej we współpracy z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Najpiękniejsze prace stworzyły: Oliwia Gruchała-Węsierska, Kinga Przychodna i Zuzanna Pukłacka.

Dzień drugi miał przekonać uczniów jak ważnym elementem w życiu ludzi i całej przyrody jest woda. Można było obejrzeć wystawę plakatów pt. ,,Wybieram wodę!". Z zaciekawieniem przyglądano się scenkom w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy zdecydowanie nakłaniali nas do spożywania wody. Uświadamiali jaki jest jej wpływ na zdrowie człowieka. Szóstoklasiści przedstawili prezentacje pt. ,,Wpływ oszczędzania wody na ochronę środowiska i budżety gospodarstw domowych". W dalszej części spotkania sprawdzono umiejętności językowe i pracę zespołową.

Kolejny dzień poświecono zmaganiom matematyczno-sportowym. Przeprowadzono konkurencje sportowe połączone z obliczaniem zadań sprawdzających między innymi znajomość tabliczki mnożenia. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszył się również test matematyczny ,,Prawda-fałsz".
Zespoły klasowe za każde zadania otrzymywały punkty. Podsumowanie festiwalowych zmagań wyłoniło zwycięzców. Już po raz drugi zostali nimi uczniowie klasy VI b. To oni otrzymali ,,Klucz Wiedzy".

Nadesłane/Grażyna Magulska-Plichta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.