Nie żyje Jacek Wroński - zginął w wypadku

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 16:03
fot. archiwum

Nie żyje Jacek Wroński - lokalny przedsiębiorca i filantrop. Zginął w wypadku, do którego doszło w czwartkowe południe w Kłobuczynie na krajowej "20". W tym roku skończyłby 54 lata.

Jacek Wroński był znanym lokalnym przedsiębiorcą. Był między innymi właścicielem firmy "Wroński" zajmującej się sprzedażą materiałów budowlanych, pracami budowlanymi, jak i deweloperstwem. Był także właścicielem sieci przychodni działających pod szyldem "Centrum Medyczne św. Łukasza" oraz przedszkola w Kiełpinie.

Był filantropem. Sponsorował wiele akcji społecznych, kulturalnych oraz sportowych za co wielokrotnie był nagradzany. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Burmistrza Kartuz "Lokalne Partnerstwo - Człowiek Roku" jako inicjator powstania przedszkola w Kiełpinie oraz za działalność społeczną i kulturalną na rzecz gminy Kartuzy. W tym samym roku został uhonorowany Superperłą Kaszub za pomoc osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej oraz za rozwój przedsiębiorstw.

Dzięki jego wsparciu finansowemu swoje talenty sportowe mogli rozwijać członkowie UKS Trops Kartuzy czy Amator Kiełpino.

Zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło w czwartek na drodze krajowej nr 20. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, audi A6, które prowadził, z wyjaśnianych obecnie przyczyn zjechało na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzyło się z tirem.

Jacek Wroński w tym roku skończyłby 54 lata.

O terminie pogrzebu poinformujemy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.