Kiełpino. Przedszkolaki zyskały nowoczesne warunki do nauki

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 17:11
fot. AL

Krecik, Muminki i Reksio - o sale przyozdobione w motywy z takich bajek wzbogacił się Zespół Szkół w Kiełpinie. Dodatkowo w placówce powstała sala eksperymentalna dla najmłodszych wychowanków. Tym samym tamtejsze przedszkolaki swoją przygodę z edukacją rozpoczną w nowoczesnych warunkach.

Ośrodek Wychowania Przedszkolnego w Kiełpinie jest czwartym ośrodkiem, który w ostatnich dniach otwarto na terenie gminy Kartuzy. Uroczystość oficjalnego przekazania do użytku pomieszczeń odbyła się w poniedziałek.

- Jestem przekonana, że nowe pomieszczenia spełnią oczekiwania rodziców, ale przede wszystkim dadzą radość i zadowolenie naszym przedszkolakom - podkreślała dyrektor Zespołu Szkół w Kiełpinie, Jolanta Kosznik.

Celem projektu realizowanego przez gminę Kartuzy jest poprawa upowszechnienia edukacji przedszkolnej, szczególnie na terenach wiejskich.

- To już kolejny ośrodek wychowania przedszkolnego, który otwieramy w naszej gminie. Dzięki realizacji projektu, powstały wspaniałe sale lekcyjne dla najmłodszych uczniów. W podczas otwarcia poprzednich sal, dzieci z ogromną radością weszły do nowych klas. Rodzice przyznawali natomiast, że sale tak spodobały się dzieciom, że nie chciały wracać do domu. Mam nadzieję, że właśnie ten drugi dom tworzymy tutaj wspólnie, w tej szkole, jak i każdej, dla której organem prowadzącym jest gmina - mówił podczas uroczystości burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

- To projekt, który daje nam ogromne szanse, aby podnieść jakość nauczania. Chciałbym podziękować radnym, bo zaryzykowaliśmy i spróbowaliśmy, wierząc w to, że projekt ostatecznie uzyska dofinansowanie. Od początku wiedzieliśmy jednak, że musimy naszym dzieciom zapewnić takie warunki - dodawał.

W sumie w województwie pomorskim zrealizowanych zostanie 70 podobnych projektów, na wykonanie których Urząd Marszałkowski w Gdańsku przekazał ponad 80 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Bardzo się cieszę, że pierwszy projekt z 70 realizowanych w województwie pomorskim na łączną sumę ponad 100 mln zł, został zakończony, właśnie tutaj w mieście i gminie Kartuzy. Bardzo nam zależy na tym, aby dzieci z mniejszych środowisk, zwłaszcza na wsi, mogły szybko wyrównywać szanse edukacyjne, aby mogłyby być przygotowywane do nauki w klasach pierwszych szkoły podstawowej, już w oddziałach przedszkolnych. Myślę, że właśnie na tym zależy też rodzicom - zaznaczał marszałek Mieczysław Struk.

Uroczystość uświetniły występy uczniów placówki.

Dodajmy, że przed otwarciem Ośrodka Wychowania Przedszkolnego w Kiełpinie, do użytku oddano trzy bajkowe sale dla przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.