Rozpoczęły się wakacje! Zakończenie roku szkolnego w kartuskiej Jedynce

piątek, 23 czerwca 2017 r., 13:40
fot. MD-Z

Na ten dzień uczniowie czekali całe dziesięć miesięcy. W piątek, 23 rozpoczęły się wakacje letnie, dwumiesięczna laba i odpoczynek od nauki. Z tej okazji we wszystkich szkołach odbyły się uroczyste akademie, na których podsumowywano miniony już okres nauki i wręczano uczniom świadectwa ukończenia kolejnych klas. W uroczystym zakończeniu roku towarzyszyliśmy społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach. Przybyli na nią m.in. Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty i burmistrz Kartuz - Mieczysław Gołuński.

Uroczystości z okazji zakończenia roku podzielono w SP nr 1 w Kartuzach na dwa etapy. Najpierw odbyła się akademia dla uczniów klas I-III. Po niej wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w mszy św. w Kościele św. Kazimierza, a po niej dzieci i młodzież z klas IV-VI wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w uroczystym zamknięciu kolejnego etapu nauki. Uczestniczyli w nich także Monika Kończyk, Pomorski Kurator Oświaty i burmistrz Kartuz - Mieczysław Gołuński.

- Kończący się rok szkolny był dla naszej szkoły niezwykły z kilku powodów. We wrześniu kompleksowo wdrożyliśmy nowy system motywowania do nauki w postaci oceniania kształtującego. Zaangażowali się w to wszyscy prowadzący zajęcia, szkolni liderzy OK prowadzili dodatkowe szkolenia, konsultacje dla nauczycieli. Braliśmy regularny udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. A wszystko po to, byście drodzy uczniowie strach na zajęciach zastąpili głodem poznania, zniechęcenie i znudzenie - zaciekawieniem i ekscytacją odkrywania. Czy się udało? W dużej części tak. Tak przynajmniej pokazują ankiety przeprowadzone pod koniec roku wśród was i waszych rodziców. To nas cieszy i mobilizuje do dalszego wysiłku - mówił dyrektor szkoły Dariusz Zelewski.

- Ten rok to kolejny rok waszych sukcesów drodzy uczniowie. Były dostrzegalne na każdym kroku. Wielu z was otrzyma liczne nagrody i wyróżnienia. Za wszystko chciałbym wam podziękować. Byliście, jesteście i będziecie dla mnie i moich współpracowników najważniejsi. Dziękuję licznie zebranym dziś tutaj rodzicom za rok ścisłej współpracy. Byliście i jesteście fundamentem tej szkoły. To dzięki wam każde działanie, każda inicjatywa jest realizowana po wcześniejszym uzgodnieniu i szerokim omówieniu - podkreślał dyrektor.

Dyrektor podziękował też wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły - za niezwykłe zaangażowanie w codzienną prace, a także burmistrzowi za przeprowadzone i planowane w szkole remonty, zakup pomocy dydaktycznych i realizowane projekty edukacyjne.

Podczas uroczystości głos zabrał też burmistrz Mieczysław Gołuński, gratulując szkole, nauczycielom, uczniom i rodzicom sukcesów, które osiąga Jedynka.

- Zawsze przychodzę do tej szkoły z ogromną radością. Tutaj czuć jest życie całych rodzin - od najmłodszych, którzy się uczą, po tych starszych, którzy przyprowadzają tutaj swoje pociechy - podkreślał burmistrz.

Burmistrz wyróżnił też uczniów, którzy w minionym już roku szkolnym uzyskali najwyższe średnie ocen w szkole. Upominki otrzymali - Oliwia Kostewicz i Paweł Kociński.

Dyrekcja szkoły wraz z przewodniczącą Rady Rodziców wyróżniła najlepszych uczniów poszczególnych klas. Lista tych, którzy otrzymali nagrody była naprawdę imponująca. Uczniom pogratulowała Monika Kończyk.

- Gratuluję Wam drodzy uczniowie za te wszystkie nagrody, wyróżnienia i świadectwa z czerwonym paskiem. Chcę podziękować wszystkim uczniom - każdemu, który odbiera świadectwo. Oprócz wyników, jakie uzyskaliście, liczy się też to, co każdego otrzymujecie - nabywacie wiedzę, umiejętności, rozwijacie swoje pasje i talenty. Każdy z was ma talent, możliwość nauki i wykorzystania tej wiedzy w przyszłości. Gratuluję każdego wyniku - to wasza ciężka praca, we współpracy z nauczycielami i rodzicami - podkreślała Pomorska Kurator Oświaty.

- Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pedagogom, wychowawcom, katechetom, pracownikom obsługi i administracji chcę nisko się pokłonić za waszą ciężką pracę, w którą wkładacie swoje serca i dusze. Dziękuję za pracę, która czasem jest trudna, ale przynosi wam pełną satysfakcję. Przed państwem nowe zadania i wyzwania. Życzę państwu, byście podejmowali je z ochotą, a na zakończenie kolejnego roku na każdej twarzy pojawił się uśmiech z osiągniętych sukcesów - mówiła Monika Kończyk.

Podczas akademii uczniowie usłyszeli też wiele życzeń dotyczących rozpoczynających się wakacji. Tego, by były niezapomniane i przede wszystkim bezpieczne. My również się do nich dołączamy i życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom wspaniałego i spokojnego wypoczynku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.