Przodkowo. Projekt Skrzydła Wiedzy już na półmetku

wtorek, 27 czerwca 2017 r., 20:54
fot. nadesłane

W ramach projektu RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 pn. "Skrzydła wiedzy" zakończyły się już dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przodkowskiej gminy w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające z języka angielskiego i informatyki przystąpili do egzaminu zewnętrznego.

Intensywne zajęcia z języka angielskiego w wymiarze 120 godzin lekcyjnych zostały zakończone egzaminem zewnętrznym - TOEIC Bridge. Egzamin został przeprowadzony w każdej ze szkół, w której realizowano ww. zajęcia - SP Pomieczyno, GIM Pomieczyno, SP Wilanowo, GIM Czeczewo, GIM Przodkowo. Do egzaminu podeszło 45 uczniów.

TOEIC Bridge to certyfikat z ogólnego języka angielskiego dla osób na początkowych poziomach zaawansowania. Jest to egzamin z rozumienia tekstu słuchanego i czytanego przeznaczony dla osób na poziomach od początkowego do średnio zaawansowanego.

Zajęcia z informatyki w wymiarze 120 godzin zostały zakończone egzaminem zewnętrznym - ECDL Base. Egzamin został przeprowadzony w gimnazjum w Żukowie w certyfikowanym laboratorium ECDL. Do egzaminu przystąpiło 29 uczniów ze szkół: GIM Pomieczyno, GIM Czeczewo, SP Wilanowo, SP Czeczewo.

Certyfikat ECDL BASE jest podstawowym certyfikatem umiejętności komputerowych. Aby go uzyskać, wystarczy zdać cztery moduły: podstawy pracy z komputerem, podstawy pracy w sieci, przetwarzanie tekstów i arkusze kalkulacyjne.

Certyfikat ECDL BASE zaświadcza, że jego posiadacz potwierdził podstawowe kompetencje komputerowe, umożliwiające korzystanie z komputera w dzisiejszym świecie. Jest potwierdzeniem umiejętności komputerowych uczniów szkół różnych poziomów. Jest to podstawowy certyfikat dla uczniów chcących kontynuować naukę na kierunkach informatycznych.

Niewątpliwie atrakcją dla dzieci była przewidziana w ramach projektu wycieczka do Gdańskiego Centrum Hewelianum. Z wyjazdu skorzystało 196 uczniów, którzy uczęszczali na zajęcia wyrównujące.

Najmłodsi uczniowie żeby lepiej poznać świat wzięli udział w zajęciach "Laboratorium Pana Kleksa" gdzie mieli okazje przeprowadzać w prawdziwym laboratorium eksperymenty chemiczne oraz "W Dżungli wyobraźni" gdzie w pracy zespołowej wykonywali różne konstrukcje przestrzenne. Ponadto uczniowie wysłuchali animacji wiersza Jana Brzechwy "Na straganie".

Dzieci rozwiązywały warzywne zagadki oraz obejrzały film dotyczący roślin, gdzie mogli się dowiedzieć o znaczeniu tlenu i dwutlenku węgla potrzebnych dla życia roślin, a następnie zwiedzały "Podwodne akwarium".

Dla starszych uczniów z klas IV-VI przygotowano zwiedzanie wystaw "Łamigłówka" i "Złam kod". Wystawa matematyczna "Łamigłówka" miała na celu uświadomić uczniom, że matematyka może być świetną zabawą oraz poprzez zabawę można zrozumieć rządzące nią prawa.

Z kolei dla gimnazjalistów przewidziane były zajęcia "Wdzięczny duet". Była to zabawa podzielona na dwie części, z których pierwsza dotyczyła dźwięku, a druga zwiedzania wystawy. W czasie zajęć uczniowie poszukiwali odpowiedzi na wiele trudnych pytań między innymi czy można zobaczyć dźwięk?, jak zagrać na kieliszkach? oraz dlaczego telefon wykonany z kubeczków naprawdę działa?

Po czasie intensywnego zwiedzania oraz pogłębiania wiedzy o otaczającym świecie wszyscy uczniowie otrzymali pyszne kanapki, napoje oraz owoce.

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.