Chmielno. II Festiwal Truskawek z rekordem Polski na największy koktajl

sobota, 8 lipca 2017 r., 19:05
fot. AL

Edukacyjne warsztaty kulinarne dla dzieci, prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, konkursy na najlepszy produkt z truskawek, truskawkową kreację i najładniejsze stoisko oraz "Wielki Gotowanie", czyli ustanowienie rekordu Polski w przygotowaniu największej porcji koktajlu truskawkowego w wykonaniu Łukasza Konika - tak w wielkim skrócie przebiegał II Festiwal Truskawek w Chmielnie.

Po ubiegłorocznej rekordowych rozmiarów zupy z truskawek, nadszedł czas na kolejny rekord. Podczas drugiej edycji festiwalu kaszubskiej maleny przygotowano 120 litrów koktajlu truskawkowego. Tym samym ustanowiono nowy rekord Polski, a uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować koktajlu z 200 litrów mleka, jogurtu i truskawek wprost z kaszubskich pól w wykonaniu Łukasza Konika .

To jednak nie jedyny przysmak w roli głównej z bohaterką imprezy jaką można było skosztować. Nie obyło się bowiem bez pokazu kuchni molekularnej i wielkiego gotowania truskawkowych przetworów. Wraz z mistrzami kuchni ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich przygotowano 1500 porcji konfitury truskawkowej i kisielu. Ponadto zarówno oko, jak i podniebienie cieszyły konkursowe desery z truskawek.

Ponadto imprezie towarzyszyły edukacyjne warsztaty kulinarne dla dzieci, prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.