Za nami trzecia odsłona pleneru artystycznego na kartuskim Rynku

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 10:43
fot. nadesłane/UM Kartuzy/Piotr Kuchta

Sztuka po raz trzeci opanowała Rynek w Kartuzach. W niedzielne popołudnie odbyła się tam trzecia odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Tym razem swoje prace prezentowały Grażyna Kunicka i Iwona Jurkiewicz.

"Jak latawce" - wystawę pod takim tytułem podziwiać można było w niedzielne popołudnie w sercu miasta. Swoje niezwykłe prace prezentowały dwie artystki - Grażyna Kunicka i Iwona Jurkiewicz. Wydarzenie zorganizowano w ramach I Kartuskiego Pleneru Artystycznego. To już trzecia w tym roku odsłona ciekawej inicjatywy Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. Mieszkańcy i turyści mieli okazję nie tylko podziwiać niezwykłe prace artystek, chętni pod okiem Grażyny Kunieckiej mogli poznać tajniki malowania na wodzie. Każdy mógł stworzyć własne dzieło w niezwykłej technice.

Grażyna Kunicka jest malarką, ceramiczką i ilustratorką. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się również szeroko pojętą animacją kultury - jest kuratorką wystaw, liderką i współautorką scenariuszy międzynarodowych projektów unijnych, uczestniczką plenerów, sympozjów międzynarodowych u społecznych akcji artystycznych. Prowadzi warsztaty rozwoju artystycznego z malarstwa, rysunku i ceramiki. Swoje prace wystawia w kraju i za granicą.

Podczas pleneru swoje prace prezentowała również Iwona Jurkiewicz. Urodzona w 1983 roku w Zamościu artystka jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ze specjalizacją z ceramiki artystycznej. Swoje prace i projekty pokazywała w Polsce i za granicą.

W tym roku odbędzie się jeszcze kilka plenerów - w lipcu, w sierpniu i wrześniu. O terminach poinformujemy.

MD-Z
Info: UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.