Zaplanuj weekend i sprawdź, gdzie warto się wybrać tym razem

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 10:00
fot. MD-Z

Pierwszy weekend sierpnia upłynie pod znakiem uczty muzycznej na finale festiwalu akordeonowego w Sulęczynie, zabawy na Ostrzyckim Lecie oraz festynu z policjantami i strażakami w Chmielnie. Spośród różnorodnych propozycji każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego. Sprawdź szczegóły.

Sobota

Letnie spacery po Kartuzach
W czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę o godz. 15.30 na kartuskim Rynku rozpoczynać się będą spacery po Kartuzach, które poprowadzą przewodnicy Polskiej Organizacji Turystyczno-Krajoznawczej. Ich uczestnicy będą mieli okazję poznać historię miasta i jego zabytkowe obiekty, jak również dowiedzieć się o wszystkim tym, co dla Kartuz jest ważne. Przewodnik czekać będzie na osoby chętne na Rynku przy fontannie o godz. 15.30, planowany czas spaceru to ok. 90 minut. Powrót na Rynek i zakończenie zwiedzania jest przewidywane na godz. 17.00. Spacer jest bezpłatny i nie obowiązują na niego zapisy.

Ostrzyckie Lato
W sobotę o godz. 15 w Ostrzycach rozpocznie się kolejna odsłona jednej z sztandarowych wakacyjnych imprez gminy Somonino. "Ostrzyckie Lato" to dwudniowa zabawa przy muzyce z elementami kaszubskiego folkloru. Sobotnia odsłona imprezy rozpocznie się od programu dla dzieci. O godz. 16.30 wystąpi Matmusic, a następnie - około godz. 18 Allegra. Na godz. 19.45 zaplanowano występ Claudi i Kasi Chwołka. Gwiazda wieczoru grupa Eratox wystąpi o godz. 21.30. Wieczór zakończy biesiada z Agnieszką i Piotrem. W niedzielę zabawa rozpocznie się o godz. 14. Najpierw przewidziano program dla dzieci. O godz. 15.15 rozpocznie się "Diabelskie granie" z zespołem Manijoce i Piotrem Szycą. Chętni będą mogli sprawdzić się w graniu na tym instrumencie. O godz. 17 wystąpi grupa Dwa Plus Dwa, a następnie zespół Maraquja. Gwiazdą wieczoru będą Bubliczki. Ostrzyckiemu latu towarzyszyć będą zawody wędkarskie dla dzieci oraz III Żeglarski Puchar Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego" .

Finał XV. Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie
Finałowy koncert tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego odbędzie się w sobotę o godz. 19 w amfiteatrze sulęczyńskiego Gminnego Ośrodka Kultury. Ten wieczór będzie naorawdę wyjątkowy. Wystąpią artyści z Francji, Białorusi i Brazylii. Gwiazdą tego wieczoru będzie światowej sławy wirtuoz akordeonu Richard Galliano. Zaprezentuje się w programie "New jazz musette" - będzie to polska premiera tego projektu. Prócz Galliano usłyszymy też Anatoly Taran Trio oraz Tiago Rossato Show Arandu.

Wystawa ceramiki Bożeny Sacharczuk
W sobotę o godz. 19 w Galerii Refektarz w Kartuzach odbędzie się ceramiki Bożeny Sacharczuk "Amor Festum" czyli Uczta Miłości.

Niedziela

Mistrzostwa Orlika Gminy Sierakowice o Puchar Wójta Gminy Sierakowice
W niedzielę o godz.10 na Orliku w Sierakowicach odbędzie się turniej piłki nożnej piątek piłkarskich Mistrzostwa Orlika Gminy Sierakowice o Puchar Wójta Gminy Sierakowice. W turnieju wystąpi 10 zespołów: FC Zielony Dwór, WKS Aramis, Brezino Team, Kuczka i spółka, Przyjaciele FCG, Iwomar, Markaz, Rulis, Sporting Orłowo, Słońce Kartuzy.

Festyn "Wspólnie Bezpieczne Chmielno"
W niedzielę na stadionie w Chmielnie odbędzie się coroczny festyn przygotowany wspólnie przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz gminę Chmielno. Na kilka godzin stadion w Chmielnie zamieni się w policyjne miasteczko z wieloma atrakcjami. W festynie wezmą również udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Impreza rozpocznie się o godz. 14 wspólnym przemarszem z GOK-u na stadion. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. bieg w alkogoglach, symulacja wypadku drogowego, pościgu i pożaru samochodu. Odbędą się liczne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nad wodą i w lesie. Imprezę zakończy spektakl pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" o godz. 19.

Muzyka Świata na kartuskim Rynku
W niedzielę o godz. 17 na Rynku w Kartuzach odbędzie się kolejna odsłona koncertu Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach. Wystąpi zespół Hitano. W repertuarze muzyka romska, tańce i zabawa.

II Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie
W niedzielę o godz. 17.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie odbędzie się pierwszy koncert w ramach II Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie. Wystąpią Patryk Podwojski - organy, Angelika Podwojska - sopran, Szymon Zawodny - saksofon. Koncerty będą odbywać się w każdą niedzielę sierpnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.