Imprezowe zatrzęsienie w długi weekend - sprawdź, co będzie się działo i zaplanuj czas

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:09
fot. MD-Z

Długi sierpniowy weekend będzie obfitował w imprezy. Propozycji na ten weekend jest mnóstwo, a w szerokim wachlarzu imprez każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na Disco pod Gwiazdami zaprasza Stężyca, w Ostrzycach kolejna edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych, w Sierakowicach już po raz 25. odbędzie się Kaszubska Noc pod Gwiazdami i zlot pojazdów PRL. A to nie wszystko...

Sobota

Koszałkowo Drone Race Kaszuby 2017
W sobotę w Koszałkowie-Wieżycy rozpoczną się dwudniowe, widowiskowe zawody - wyścigi dronów. Udział w nich zadeklarowało 40 zawodników. W pierwszym dniu zmagań uczestnicy od godz. 10 odbywać będą rundy próbne. Na godz. 18 zaplanowano dwie lub trzy rundy kwalifikacyjne. W niedzielę runda finałowa odbędzie się o godz. 12, a sam finał o godz. 17.

Kolejny plener artystyczny na Rynku
W sobotę w południe na kartuskim Rynku rozpocznie się kolejna, piąta już odsłona kartuskiego Pleneru Artystycznego. Tym razem swoje obrazy zaprezentują Anna Gross i Tomasz Gos. Anna Gos maluje, rzeźbi, tworzy biżuterię i rękodzieło. Tomasz Gos jest malarzem. fotografikiem i muzykiem. O godz. 12.15 wystąpi z krótkim koncertem na Rynku.

III Etno-Prezentacja czyli jôrmark w mùzeùm
W sobotę o godz. 14 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach już po raz trzeci odbędzie się "Etno-Prezentacja czyli jôrmark w mùzeùm". Udział w wydarzeniu zapowiedziało wielu twórców i artystów ludowych. Podczas imprezy Elżbieta Reglińska-Grundkiewicz zaprezentuje przędzenie na kołowrotku, Zbigniew Stankowski - sztukę plecionkarstwa, Jola Wolska-Mielewczyk - garncarstwo, kowal oliwski - pracę w dawnej kuźni. Będą pokazy pracy krawcowej, szwaczki i tapicera. Chętni będą mogli również uszyć sobie własne poduszeczki. Kamila Szelągowicz poprowadzi warsztaty malowania na drewnie. Irena Brzeska zaprezentuje z kolei swój niezwykły teatrzyk. W sobotę w muzeum będzie gościć także Drużyna Pomorska Wilce, która przygotuje obozowisko dawnych Słowian i pokaże, jak żyli przed wiekami.

Kaszubska Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach
Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza w sobotę o godz. 18 na 25. edycję Kaszubskiej Nocy pod Gwiazdami. Imprezie towarzyszyć będzie VII Zjazd Pojazdów PRL wraz z konkursami sprawnościowymi, na najstarszy pojazd oraz na najdłuższą przebytą odległość. Koncerty rozpoczną się o godz. 20. Najpierw wystąpi Filip Soyka z uczestnikami warsztatów wokalnych. Następnie wystąpi grupa Fucus. Gwiazdą imprezy będzie Tabu, zespół grający muzykę reggae.

Festiwal Przyjemności Muzycznych
Melomani i fani klimatycznych brzmień w ten weekend powinni koniecznie odwiedzić Ostrzyce. W sobotę na parkingu przy informacji turystycznej rozpocznie się Festiwal Przyjemności Muzycznych. Impreza, którą organizuje starostwo powiatowe cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników łagodniejszych dźwięków. W sobotnim programie znalazły się koncerty Voice Band & Anity Lipnickiej, Tribute To Justin Timberlake oraz Julii Marcell. W niedzielę z kolei wystąpią Soulmates, Marek Dyjak oraz Mietek Szcześniak. Początek imprez zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, o godz. 19.

Disco pod Gwiazdami w Stężycy
W sobotę w Stężycy rozpocznie się jedna z najbardziej wyczekiwanych przez wielu imprez tego lata - Disco pod Gwiazdami. W sobotę w amfiteatrze wystąpią: After Party, Kayah, Diley, Ryszard Rynkowski, Akcent, Izabela Trojanowska, Loka, Classic, Łobuzy, Honorata Skarbek, Nowator, De Mono, Lanberry, Urszula, Masters, Freaky boys i M-Power. W niedzielę natomiast publiczność usłyszy Shaun Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Remady & Manu L, Haddaway, Righaira, Opus, Londonbeat, Mauro, Danzel, Ryan Paris, a także Farba, Sumtuastic, Kindla, Verba, Nowator, Stauros, Sami, Renata Dąbkowska, Kasa, Doniu, Future Folk. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę koncerty rozpoczną się o godz. 19.30. Bramy otwarte będą już od godziny 18. Bilety w cenie 10 zł za jeden dzień koncertu do nabycia już teraz w Gminnym Przedsiębiorstwie Komunalnym w Stężycy, w kasach biletowych w dniu koncertu oraz na portalu www.ebilet.pl. Dzieci do lat 10 - wstęp wolny.

Niedziela

Rajd "Nakręć się dla Milenki"
W niedzielę na terenie gminy Żukowo odbędzie się wyjątkowa akcja, której przyświeca szczególny cel - pomoc 3,5-letniej Milence. Dziewczynkę czekają trzy operacje, potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego i tzw. pionizatora, urządzenia, które pomoże jej w nauce chodzenia. Na ten cel potrzeba aż 50 tysięcy złotych. Pomóc może każdy z nas, wystarczy w niedzielę przybyć do Sulmina. Chętni będą mogli wziąć udział w biegu bądź marszu nordic walking lub rajdach konnym, rowerowym i motocyklowym. Dla biegaczy i osób uprawiających Nordic Walking przygotowano dwa dystanse o długości 5 i 10 kilometrów. Start o godz. 11.30. Pozostali uczestnicy imprezy wyruszą z trzech różnych punktów punktualnie o godz. 14. Rowerzyści spotkają się przy stacji Orlen w Żukowie, motocykliści i właściciele oryginalnych, starych bądź zabytkowych pojazdów w Parku Solidarności w Kartuzach, natomiast jeźdźcy na koniach przy OSP Niestępowo. Wszyscy razem spotkają się w na festynie w Sulminie. Na bieg i rajdy zapisać się można drogą elektroniczną na stronie zapisy.pl. Opłata startowa w wysokości 29 zł zostanie w całości przekazana na leczenie i rehabilitację Milenki. Każdy z uczestników zapisanych otrzyma pamiątkową koszulkę.

Festyn rodzinny w Sulminie
Z rajdem dla Milenki połączono festyn rodzinny, który rozpocznie się o godz. 15 w Sulminie. Na przybyłych będą czekać takie atrakcje jak: animacje dla dzieci: chusta Klanza, bańki giganty i dymne, balony, konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, arktyczna przygoda z psami: mini zawody z canocrossu czyli bieganie z psem zaprzęgiem, przejażdżki psim zaprzęgiem, pogadanki o psach zaprzęgowych oraz przejażdżki kucykami.

Zawody sportowo-pożarnicze w Sulęczynie
W niedzielę o godz. 16 w Sulęczynie odbędą się zawody sportowo-pożarnicze. Ochotnicy z Sulęczyna, Mściszewic i Kistowa rywalizować będą o miano najlepszej jednostki. Podczas imprezy wystąpi orkiestra Zapceń. Na wszystkich czekać będzie grochówka. Zawody połączone będą z festynem. Zmagania zakończy biesiada strażacka.

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie
W niedzielę o godz. 17.30 w żukowskim kościele pw. Miłosierdzia Bożego wysłuchać będzie można koncert w ramach drugiej odsłony II Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tego dnia na organach zaprezentuje się Mateusz Rzewuski z Warszawy.

Wtorek, 15 sierpnia

III Półmaraton Wrotkarski o Puchar Wójta Gminy Chmielno
We wtorek o godz. 14 w Reskowie już po raz trzeci rywalizować będą miłośnicy jazdy na rolkach. Na trasie do Miechucina odbędzie się III Półmaraton Wrotkarski. Zawodnicy ścigać się będą na dystansie 21 km. Zaplanowano też zawody dla najmłodszych.

Koncert specjalny w ramach cyklu "Muzyka Świata
We wtorek w Kartuzach odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach". Tym razem wysłuchać go można będzie nie na Rynku, a w Parku Solidarności. Na koncercie specjalnym muzykę chrześcijańską gospel zaprezentuje Colin Wiliams & Celebrate Gospel.

Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy w Wygodzie Łączyńskiej
Tradycyjnie 15 sierpnia na placu przy kościele w Wygodzie Łączyńskiej odbędzie się Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy. Rozpocznie go o godz. 11.30 msza święta odpustowa w kościele p.w. św. Józefa. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 13. W programie blok artystyczny z występami zespołów, konkursy dla dzieci i dorosłych, konkurs kulinarny "Najlepszy produkt dożynkowy" oraz koncert laureatów Kaszubskiego Idola.

Pływanie na Byle Czym w Tuchomiu
We wtorek, 15 sierpnia o godz. 14, już po raz piąty w Tuchomiu odbędą się widowiskowy konkurs na Pływanie na Byle Czym. To okazja, by wykazać się kreatywnością i żyłką inżynierską. Najbardziej pomysłowe pływające wynalazki zostaną nagrodzone. W programie: wodowanie i parada jednostek pływających, gry, zabawy i konkursy z nagrodami, atrakcje dla dzieci i dorosłych, mecz KGW o Puchar Burmistrza oraz potańcówka. Główna nagroda w konkursie na najbardziej kreatywną jednostkę pływającą to 700 zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.