Policjanci skotrolowali 120 kierowców, wielu ukarano mandatami

piątek, 15 września 2017 r., 11:25
fot. nadesłane/archiwum KPP Kartuzy

120 kontroli, 58 wykroczeń, trzy sprawy skierowane do sądu i jedno zatrzymane prawo jazdy - tak w liczbach przedstawiają się wyniki policyjnych działań, które w czwartek przeprowadzono na drogach powiatu kartuskiego. W akcji "Bezpieczna Droga" uczestniczyło 30 funkcjonariuszy.

W czwartek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne na drogach na terenie całego powiatu kartuskiego. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych na trasie Żukowo - Kartuzy - Sierakowice.

Działania ukierunkowano na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, m.in. nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Kontrolowano również stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu.

W akcji brało udział 30 policjantów ruchu drogowego i prewencji, którzy skontrolowali 120 samochodów. Spośród nich aż 58 popełniło wykroczenia drogowe takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości. W większości ukarano ich za nie mandatami. Trzy sprawy przekazano do sądu. Jednemu z kierowców mundurowi zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w Kiełpinie.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali cztery dowody rejestracyjne z powodu nieprawidłowości stanu technicznego pojazdów, a podczas kontroli 27-letniego kierowcy Volvo policjanci ujawnili, iż kierował on pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.