Uciekał przed policją i wjechał do rowu. Był pijany

poniedziałek, 9 października 2017 r., 13:00
fot. archiwum

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich dodatkowo nie posiadał uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać przed policjantami.

Pierwszego z amatorów jazdy na podwójnym gazie zatrzymano w nocy z soboty na niedzielę, około godz. 1 w Borucinie. 28-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu, nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i próbował uciekać przed policją.

- Kierujący BMW mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Podjął ucieczkę, nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe. Ostatecznie samochód, którym kierował wpadł do rowu. Okazało się, że 28-latek ma w organizmie promil alkoholu i nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli.

- Wiele osób nie ma świadomości, że jakiś czas temu zmieniły się przepisy i niezatrzymanie się do kontroli, a także ucieczka przed radiowozem są przestępstwem - zaznacza Jarosława Krefta.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali 1,5 godziny później, w Egiertowie. 30-kierował mitsubishi mając w organizmie prawie dwa promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.