I LO Kartuzy jest otwarte na osoby niepełnosprawne

piątek, 27 października 2017 r., 17:40
fot. internet/www.zso-kartuzy.edu.pl/

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach uzyskał II miejsce w województwie pomorskim w konkursie IDOL 2017 w kategorii "Edukacja". Szkoła wyróżniła się działaniami na rzecz niewidomych i niedowidzących.

W konkursie brały udział różne instytucje, które wyróżniły się licznymi staraniami na rzecz osób mających problemy ze wzrokiem. Szkołę z Kartuz zgłosiła we wrześniu Fundacja "Szansa dla Niewidomych", która została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Jej działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu.

Aby placówka mogła przystąpić do konkursu musiała zostać uznana za miejsce, w którym niewidomi i niedowidzący otaczani są troskliwą i odpowiednią opieką, mają do dyspozycji niezbędne oprzyrządowanie i podręczniki. Dzięki czemu mają szansę zdobyć rzetelne wykształcenie i znaleźć pracę, a nauczyciele wiedzą, jak pomagać takim uczniom.

Oprócz tego w konkursie IDOL 2017 wyróżniono inne osoby i podmioty w kategoriach: "Idol Środowiska", "Idol Media", "Idol Urząd", "Idol Firma Instytucja".

BR
nadesłane: I LO Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.