Są młodzi i zdolni - rozwijają swoje talenty dzięki projektowi kartuskiej Jedynki

sobota, 2 grudnia 2017 r., 11:37
fot. MD-Z

Poszerzenie wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych,a także polepszenie znajomości języka angielskiego - to jeden z celów przyświecających projektowi "Młodzi i zdolni", który realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach. Jego inauguracja odbyła się w sobotni poranek w budynku szkoły przy ul. Piłsudskiego.

W projekcie uczestniczy 45 uczniów klas piątych i szóstych ze szkół podstawowych z powiatu kartuskiego.

- Nasza szkoła od września z powodzeniem organizuje zajęcia w klasach dwujęzycznych dla uczniów klas siódmych. Mamy znakomitych nauczycieli, którzy podjęli się tego zadania. Doszliśmy do wniosku, że jest duże zapotrzebowanie na zajęcia dla uczniów uzdolnionych - czy to matematycznie i przyrodniczo, czy humanistycznie lub językowo. Postanowiliśmy to połączyć w tym właśnie projekcie - podkreślał podczas inauguracji Dariusz Zelewski, dyrektor szkoły.

- Podzieliliśmy zajęcia na trzy bloki, które będą realizowane zupełnie inaczej niż w szkole - projektowo i warsztatowo. Bardzo się cieszymy, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie - dodał.

Uczestników projektu podzielono na trzy grupy piętnastoosobowe, w nich będą realizować poszczególne bloki projektowe. Zajęcia humanistyczne z uczniami prowadzić będzie Paweł Pytka, matematyczno-przyrodnicze - Justyna Wenta i Bernadeta Węsierska, natomiast z języka angielskiego - Natalia Fijałkowska. Koordynatorem projektu jest Aneta Kulwikowska, wicedyrektor szkoły.

Zajęcia będą miały formę warsztatów, dyskusji, prac projektowych i doświadczeń. Dzięki aktywizującym metodom pracy, z nastawieniem na pracę w grupach, wszyscy uczestnicy będą mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami posiadanymi wcześniej oraz tymi, które nabyli w trakcie spotkań. Uczniowie do marca wezmą udział w sześciu spotkaniach.

Każdy z uczestników projektu podczas inauguracji otrzymał wyprawkę z identyfikatorem oraz jak prawdziwi studenci indeksy, w których rejestrowane będą postępy.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie m.in. poszerzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu literatury, językoznawstwa, nauk przyrodniczych, matematyki, fizyki i języka angielskiego. Projekt ma przyczynić się do rozwoju kompetencji językowych, a także rozbudzić w uczniach pasję do przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz do języka angielskiego.

Uroczyste zakończenie projektu zaplanowano na 24 marca.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.