Kiełpino. IX Koncert Charytatywny "Dobro powraca". Zebrano 20 tys. złotych

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 15:16
fot. Longina Templin

Tegoroczna edycja cyklicznej imprezy przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. To najwyższa kwota jaką do tej pory uzyskano. Do sukcesu przyczynił się cały Zespół Szkół w Kiełpinie, rodzice i fundatorzy. Na parkiecie hali sportowej w świątecznej scenerii zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne uczniowie wszystkich klas. W programie nie zabrakło loterii fantowej i licytacji. W ten sposób realizowano motto, że dobro powraca.

Niedzielny koncert rozpoczął zespół muzyczny School Life. Na scenie wystąpiły także zespoły taneczne Iskry, Trop Dance, Wesołe Ludki, chór Monodia i Melodyjka. Ponadto uczniowie (od zerówkowiczów po gimnazjalistów) zaśpiewali m. in. Śnieżną piosenkę, Świeć gwiazdeczko mała świeć, Coraz bliżej święta, Jadą sanie i wiele, wiele innych. Swoimi występami wprowadzili ciepły świąteczny klimat.

W takiej atmosferze przyszedł czas na oczekiwaną licytację. Było w czym wybierać. Na licytujących czekały dekoracje świąteczne, choinki, kaszubskie bombki, lampiony, choinki z piór, torty, a nawet lot balonem, który poszedł za 2 tys. złotych.

Na loterię fantową przygotowano 1300 losów. Nagrodami głównymi był rower, wielkie pluszowe misie i inne niespodzianki.

Stoisko ozdób świątecznych oferowało m. in. szydełkowane bombki, aniołki, malowane siatki, choinki z kasztanów, żołędzi i piór, a stare weki "przemodelowano" na lampiony. Wszystko to było stuprocentowym rękodziełem wykonanym przez uczniów nauczycieli.

W kawiarence można było posilić się bigosem, goframi, wypiekami domowymi, a także kawą i napojami.

Koncert prowadzili: Magdalena Pestka i Łukasz Formela. Licytacją zajęli się: Anna Cirocka i Błażej Adamus, a skarbnikiem licytacji była Anna Iwanowska.

- Dzisiejszy koncert pokazuje, że można mieć serce dla drugiego człowieka, który tej pomocy potrzebuje. Robią to po raz dziewiąty i robią to doskonale. To nasza największa szkoła podstawowa w gminie, licząca prawie 800 uczniów. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele oraz rada rodziców włożyli w to przedsięwzięcie dużo serca i zaangażowania. Oni wszyscy dają tę nutkę miłości i radości komuś, kto na to czeka. Wspaniałe jest to, że potrafimy się z bliźnim podzielić. Dobrze by było, gdyby trwało to nie tylko w święta, ale przez cały rok. I tego należałoby sobie życzyć - powiedział nam burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Celem koncertu jest pozyskanie środków przede wszystkim na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących rodzin, ale także doposażenie szkoły. W realizacji przedsięwzięcia wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, członkowie Rady Rodziców, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły oraz pracownicy obsługi i administracji. Dochód z koncertu wyniósł 20 tys. złotych, co przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - dodała Jolanta Kosznik, dyrektorka Zespołu Szkół w Kiełpinie.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.