Reklama

Kiełpino. IX Koncert Charytatywny "Dobro powraca". Zebrano 20 tys. złotych

Tegoroczna edycja cyklicznej imprezy przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. To najwyższa kwota jaką do tej pory uzyskano. Do sukcesu przyczynił się cały Zespół Szkół w Kiełpinie, rodzice i fundatorzy. Na parkiecie hali sportowej w świątecznej scenerii zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne uczniowie wszystkich klas. W programie nie zabrakło loterii fantowej i licytacji. W ten sposób realizowano motto, że dobro powraca.

Niedzielny koncert rozpoczął zespół muzyczny School Life. Na scenie wystąpiły także zespoły taneczne Iskry, Trop Dance, Wesołe Ludki, chór Monodia i Melodyjka. Ponadto uczniowie (od zerówkowiczów po gimnazjalistów) zaśpiewali m. in. Śnieżną piosenkę, Świeć gwiazdeczko mała świeć, Coraz bliżej święta, Jadą sanie i wiele, wiele innych. Swoimi występami wprowadzili ciepły świąteczny klimat.

W takiej atmosferze przyszedł czas na oczekiwaną licytację. Było w czym wybierać. Na licytujących czekały dekoracje świąteczne, choinki, kaszubskie bombki, lampiony, choinki z piór, torty, a nawet lot balonem, który poszedł za 2 tys. złotych.

Na loterię fantową przygotowano 1300 losów. Nagrodami głównymi był rower, wielkie pluszowe misie i inne niespodzianki.

Stoisko ozdób świątecznych oferowało m. in. szydełkowane bombki, aniołki, malowane siatki, choinki z kasztanów, żołędzi i piór, a stare weki "przemodelowano" na lampiony. Wszystko to było stuprocentowym rękodziełem wykonanym przez uczniów nauczycieli.

W kawiarence można było posilić się bigosem, goframi, wypiekami domowymi, a także kawą i napojami.

Koncert prowadzili: Magdalena Pestka i Łukasz Formela. Licytacją zajęli się: Anna Cirocka i Błażej Adamus, a skarbnikiem licytacji była Anna Iwanowska.

- Dzisiejszy koncert pokazuje, że można mieć serce dla drugiego człowieka, który tej pomocy potrzebuje. Robią to po raz dziewiąty i robią to doskonale. To nasza największa szkoła podstawowa w gminie, licząca prawie 800 uczniów. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele oraz rada rodziców włożyli w to przedsięwzięcie dużo serca i zaangażowania. Oni wszyscy dają tę nutkę miłości i radości komuś, kto na to czeka. Wspaniałe jest to, że potrafimy się z bliźnim podzielić. Dobrze by było, gdyby trwało to nie tylko w święta, ale przez cały rok. I tego należałoby sobie życzyć - powiedział nam burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Celem koncertu jest pozyskanie środków przede wszystkim na pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących rodzin, ale także doposażenie szkoły. W realizacji przedsięwzięcia wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, członkowie Rady Rodziców, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły oraz pracownicy obsługi i administracji. Dochód z koncertu wyniósł 20 tys. złotych, co przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - dodała Jolanta Kosznik, dyrektorka Zespołu Szkół w Kiełpinie.

L.T.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości