Zmiany na stanowisku prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia. Karol Góralski przechodzi na emeryturę

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 11:43
fot. MD-Z

Karol Góralski, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Swoją funkcję będzie pełnił do końca roku. Na stanowisku 1 stycznia 2018 r. zastąpi go Paweł Witkowski, dotychczasowy lekarz naczelny szpitala. Powołany zostanie również dyrektor ekonomiczny PCZ - zostanie nim Edyta Darwicka.

Karol Góralski pełni funkcję prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach od dziesięciu lat. Z końcem grudnia postanowił zakończyć pracę na tym stanowisku i przejść na emeryturę.

- Bardzo żałuję, że prezes zdecydował się przejść na emeryturę, gdyż nasza współpraca trwa już prawie dziesięć lat. Na przestrzeni tych lat szpital diametralnie się zmienił. Przez ten czas, jako powiat wspólnie z panem prezesem dokonaliśmy bardzo wiele. Przeprowadziliśmy liczne remonty, zmieniło się wyposażenie. Każdego roku inwestujemy w sprzęt - zarówno większy, kosztowniejszy, jak i drobniejszy, ale równie niezbędny. Możemy się pochwalić dobrymi osiągnięciami. Nasz oddział ginekologiczno-położniczy słynny jest na całe województwo, przyjeżdżają tu pacjentki z różnych stron. Spłaciliśmy również zadłużenie szpitala, mogliśmy dzięki temu inwestować w szpital i modernizować go - podkreśla Janina Kwiecień, starosta powiatu kartuskiego.

Jak poinformowała starosta, nowym prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia, został Paweł Witkowski, który przez ostatnie miesiące pełnił funkcję lekarza naczelnego szpitala i jest ordynatorem szpitalnego oddziału ratunkowego.

- Doktor Witkowski przez dziesięć miesięcy pracy na stanowisku lekarza naczelnego wdrożył się w ogólne sprawy szpitala, jednak funkcja prezesa wiąże się z większym zakresem obowiązków, będzie potrzebował wsparcia. Prezes Góralski obiecał, że na początku pomoże mu się wdrożyć w nowe obowiązki. Cieszę się, że nowym prezesem została osoba ze szpitala, która zna wszystkie jego bolączki i nadzieje - zaznaczyła starosta.

Paweł Witkowski będzie pełnił funkcję prezesa i odpowiadał za sprawy lecznictwa, natomiast pionem administracyjno-finansowym zajmie się dyrektor ekonomiczny. Na to stanowisko powołano Edytę Darwicką, która do stycznia br. była naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Kartuzach.

Sam prezes nie komentuje szerzej swojej decyzji o emeryturze. Przyznał jednak, że będzie mu szpitala bardzo brakowało.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.