W piątek przed południem w Gościńcu Kaszubskim w Kartuzach odbyło się świąteczne spotkanie społeczności Szkoły Katolickiej im. Jana Pawła II w Kartuzach. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz jasełka z pięknym przesłaniem.
Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele z kartuskiego Katolika spotkali się w Gościńcu Kaszubskim. Tegoroczne spotkanie miało charakter wyjątkowy.
- Tym spotkaniem, w tak dużym gronie, rozpoczynamy, choć jeszcze nie oficjalnie, świętowanie 20-lecia istnienia naszej szkoły, które przypada na 2018 rok. Szkoła katolicka w Kartuzach powstała w 1998 roku. Na początku funkcjonowała w plebanii parafii św. Kazimierza, a potem w nowo wybudowanym obiekcie, z którego korzystamy do dziś. Przyszły rok będzie szczególny pod jeszcze jednym względem - zaczniemy rozbudowę szkoły - mówił witając wszystkich ks. Grzegorz Kudelski, dyrektor szkoły.
W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich piękne jasełka w wykonaniu uczniów szkoły. Młodzież pochwaliła się talentami aktorskimi, wokalnymi i umiejętnością gry na instrumentach.
Po jasełkach, zebrani, jak na wigilijne spotkanie przystało, wysłuchali stosownego fragmentu ewangelii, a następnie podzielili się opłatkiem. Życzenia wszystkim złożył dyrektor szkoły ks. Kudelski.
- Życzę wam, byśmy w tym współczesnym zakręconym świecie, faktycznie uwierzyli w Tego, który się narodził dla nas i żyli tym, co powiedział do nas. Mały, w żłóbku narodził się jako król. Gdy dorósł, gdy głosił naukę, mówił o miłości i przebaczeniu. Opłatek, który mamy na stole jest symbolem pojednania. Może wśród nas jest osoba, z którą mamy niezałatwioną sprawę, do której należałoby podjeść powiedzieć przepraszam lub nawet milcząc przełamać się opłatkiem. To taki czas, kiedy się jednamy i uczymy przepraszać i prosić o przebaczenie - podkreślał ks. Grzegorz Kudelski.
MD-Z
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze