6-letni Nikodem ma raka i walczy o życie. Możesz pomóc!

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 16:02

Nikodem to uroczy, pełen energii i zawsze uśmiechnięty sześciolatek. Niestety wraz z nadejściem nowego roku musi stanąć do najtrudniejszej z walk - o swoje życie. Chłopiec w Sylwestra trafił do szpitala. Zdiagnozowano u niego jedną z najzłośliwszych odmian dziecięcego nowotworu mózgu. Leczenie będzie długotrwałe i bardzo kosztowne, dlatego też potrzebne jest wsparcie. Pomóc może każdy - liczy się nawet najmniejszy gest.

Mama Nikodema - pochodzi z Chmielna. Obecnie chłopiec wraz z rodzicami mieszka za granicą. Do Polski przyjechali, by przywitać Nowy Rok z najbliższymi, niestety spędzili go w szpitalu. W Sylwestra Nikodem dostał dziwnych zawrotów głowy, miał zaburzenia widzenia i nudności. Rodzice natychmiast zabrali go do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Tam usłyszeli przerażającą diagnozę - złośliwy rak mózgu.

Nikodem ma jeden z najbardziej złośliwych nowotworów dziecięcych. Chłopca przetransportowano do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 4 stycznia, na dwa dni przed swoimi szóstymi urodzinami, chłopiec przeszedł operację usunięcia guza. Choć ryzyko powikłań było ogromnie duże, wszystko się powiodło i mały pacjent szybko wraca do formy. Czeka go teraz chemioterapia i radioterapia. Przed nim naprawdę trudna walka, leczenie i późniejsza rehabilitacja będą długie i kosztowne.

- Ma duże szanse na pełne wyleczenie, jednak droga Nikodema do powrotu do zdrowia będzie długa, kręta i bardzo kosztowna. Być może będziemy musieli kontynuować leczenie poza granicami Polski, a całkowity koszt leczenia może sięgnąć kilkuset tysięcy euro. Dziś, kiedy jeszcze wiele pytań odnośnie choroby i leczenia Nikodema pozostaje bez odpowiedzi, a pierwszy i niewyobrażalny szok powoli mija, zwracamy się do Was o pomoc. Trzymajcie kciuki, módlcie się i myślcie o nas - napisał tata Nikodema apelując o wsparcie.

Nikodemowi można pomóc na kilka sposobów. Na platformie pomagam.pl uruchomiono zbiórkę na rzecz sześciolatka -pomagam.pl/f3eupzwk.

Można też wpłacić darowiznę na konto fundacji "Nasze Dzieci", której jest podopiecznym na nr konta 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 (Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa) koniecznie z dopiskiem Nikodem Kinas.

Trzecia możliwość pomocy to przekazanie na rzecz Nikosia 1 proc. Wystarczy w odpowiedniej rubryce podać nr KRS Fundacji - 0000249753, a w rubryce cel szczegółowy wpisać Nikodem Kinas.

Zbiórka dla Nikosia organizowana jest również na angielskiej platformie www.justgiving.com.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.