Oskarżonemu o zabójstwo 47-latki grozi dożywocie - akt oskarżenia już w sądzie

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 11:22
fot. archiwum

Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko Brunonowi D., który w maju ubiegłego roku śmiertelnie dźgnął nożem swoją 47-letnią konkubinę. Jak wskazuje opinia biegłego psychiatry w chwili popełnienia przestępstwa, 50-latek był w pełni świadomy swojego czynu. Grozi mu dożywocie.

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 47-letniej kobiety. Pod koniec grudnia kartuska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko konkubentowi denatki.

- Brunon D. został oskarżony o zabójstwo 47-letniej kobiety. Z opinii biegłego z zakresu psychiatrii wynika, że w chwili popełnienia czynu był w pełni świadomy władz umysłowych, a więc nie zastosowano wobec niego nadzwyczajnego złagodzenia kary. Grozi mu dożywocie - informuje prokurator Aleksandra Malinowska-Bizon z Prokuratur Rejonowej w Kartuzach

Mężczyzna przebywa w areszcie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w połowie maja 2017 roku w jednym z mieszkań w bloku nr 11 na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. Podczas kłótni 50-latek miał dźgnąć swoją 47-letnią konkubinę nożem. Wcześniej w lokalu odbywało się spotkanie towarzyskie. Przebywający w mieszkaniu lokator powiadomił służby ratownicze. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon kobiety.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.