Druh Roman Biczkowski odszedł na wieczną służbę

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 09:13
fot. archiwum

W niedzielę, 21 stycznia na wieczną służbę odszedł zasłużony strażak, wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie, Honorowy Obywatel Gminy Żukowo - dh Roman Biczkowski. Msza pogrzebowa odbędzie się w środę o godz. 10. w kościele pw. WNMP w Żukowie.

Dh Roman Biczkowski członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie był przez ponad 70 lat. Przez 45 lat nieprzerwanie do stycznia 2011 roku pełnił funkcję prezesa tejże jednostki. W tym też roku nadano mu tytuł Honorowego Prezesa OSP Żukowo. Dh Biczkowski był najstarszym stażem czynnym strażakiem w powiecie kartuskim.

Za swoją strażacką działalność był wielokrotnie nagradzany. Za zasługi dla całej gminy otrzymał także Honorowe Obywatelstwo Gminy Żukowo.

W niedziele, 21 stycznia w godzinach popołudniowych dh Roman Biczkowski odszedł na wieczną służbę. Różaniec w intencji zmarłego odprawiany zostanie w poniedziałek i wtorek o godzinie 19. w kościele pw. WNMP w Żukowie. Nabożeństwo żałobne odbędzie się z kolei w środę, 24 stycznia o godzinie 10.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.