Przy kartuskiej "Dwójce" powstał nowy plac zabaw

środa, 28 marca 2018 r., 10:45
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie, lokomotywa, miejsce do gry w szachy, czy jazdy na rowerze - tak prezentuje się nowy plac zabaw, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Został podzielony na dwie strefy - zabaw i tor dla rowerków. Od czwartku dostępny będzie dla wszystkich dzieci.

Nowy plac zabaw przy kartuskiej "Dwójce" gotowy do użytku. Z jednego z największych miejsc do zabawy w gminie będą mogli korzystać nie tylko uczniowie placówki, ale wszystkie spragnione dobrej zabawy dzieci.

- Najmłodsi do lat 7 powinny przebywać na nim pod opieką osób dorosłych. Na placu zabaw zostały wydzielone dwie strefy: dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Prosimy więc w trakcie użytkowania przestrzeni zwrócić uwagę na wielkość urządzeń. Niektóre urządzenia, jak np. rowerek lub samochodzik, nie są na stałe zamontowane na placu zabaw. Dlatego też prosimy o zwrócenie uwagi na prawidłowe użytkowanie tych elementów na miejscu. Na teren placu zabaw nie można wprowadzać psów - podkreślają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Plac zabaw objęty jest monitoringiem.

Oficjalne otwarcie placu zabaw zaplanowano na maj, a wiec wówczas gdy zostaną zamontowane już wszystkie urządzenia. Niektóre bowiem, jak zaznacza kartuski magistrat, sprowadzane są obecnie z zagranicy. Dostępny będzie już jednak od czwartku, 29 marca. Plac zabaw będzie czynny codziennie w godzinach od 8. do 20. Jest dedykowany dzieciom w wieku od 3 do 12 lat.

- Dbajmy wspólnie o nasz plac zabaw, który ma służyć wszystkim dzieciom z gminy Kartuzy (i nie tylko) przez długie lata! - apeluje kartuski samorząd.

AL
info. UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.