Do Przedszkola Samorządowego w Przodkowie zawitał Zajączek

czwartek, 29 marca 2018 r., 16:55
fot. nadesłane

Tradycją przodkowskiego przedszkola jest szukanie wielkanocnego Zajączka. Nie inaczej było i w tym roku. W piątkowe przedpołudnie Zajączek podrzucił koszyczki na terenie pobliskiej szkoły. Wizyta gościa sprawiła milusińskim dużo radości. W ten wyjątkowy dzień była też okazja do spotkania z podopiecznymi ze Stowarzyszenia Tacy Sami w Przodkowie.

Do tradycji należą też spotkania z osobami niepełnosprawnymi. Okazją do tego są zbliżające się święta, a przede wszystkim Zajączek Wielkanocny. W drugiej części dnia przedszkolaki gościły podopiecznych ze Stowarzyszenia Tacy Sami w Przodkowie, na których - jak co roku - czekały niespodzianki od Zajączka. Dzieci niepełnosprawne otrzymały koszyczki i kolorowe palemki.

- Coroczne spotkania z okazji Świąt Wielkanocnych sprawiają wiele radości zarówno przedszkolakom, jak i ich gościom, podopiecznym ze Stowarzyszenia Tacy Sami. Z niecierpliwością wyczekują też wizyty Wielkanocnego Zajączka, który nigdy nie przychodzi do nich bez prezentów - powiedziała Maria Baranowska, dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

- Co roku dzieci i młodzież niepełnosprawna ze Stowarzyszenia Tacy Sami gości w Samorządowym Przedszkolu w Przodkowie. Stało się do już tradycją. Gdy zbliżają się Święta Wielkanocne, Rada Rodziców za pośrednictwem pani dyrektor Marii Baranowskiej zaprasza do przedszkolaków grono osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zawsze w murach przedszkola czeka na nich niespodzianka w postaci zająca , wspólnych zabaw oraz poczęstunku. Trudno jest zliczyć, ile lat już odbywają się te spotkania. Wydaje się, że od zawsze - stwierdziła Beata Ludwichowska, prezes stowarzyszenia "Tacy Sami".

Dodała też, że dzieci niepełnosprawne i ich rodzice zawsze są tam mile widziani. Przedszkole w Przodkowie to jedyna w gminie placówka, która pomimo, że minął czas awansów zawodowych nauczycieli, nie zapomniała o osobach niepełnosprawnych. To na pewno wielka zasługa dyrekcji i nauczycieli oraz Rady Rodziców, która nie myśli tylko o swoich dzieciach, ale też o innych i że chcą swoje pociechy integrować z dziećmi chorymi.

Dzieci niepełnosprawne już od wielu lat współpracują z przodkowskim przedszkolem i są często zapraszane na uroczystości przedszkolne.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.