Sierakowice. Rockowy koncert charytatywny dla Kamila

niedziela, 15 kwietnia 2018 r., 11:42
fot. DS

W 2017 roku zebrali prawie 40.000 zł na cele charytatywne. W tym roku również prężnie działają, aby pomóc potrzebującym. SAABowa Pomoc kwestowała po raz kolejny. Tym razem miłośnicy szwedzkich SAABów zjechali się, aby pomóc Kamilowi - chorującemu na dziecięce porażenie mózgowe. Spot odbył się pod gdańskim lotniskiem, a później przeniósł do Zabytkowego Kościółka w Sierakowicach, gdzie dla Kamila zagrały dwie sierakowickie kapele.

Punkt Widokowy przy Porcie Lotniczym Gdańsk zapełnił się w sobotnie popołudnie SAABAMI. Zjechało się prawie 20 załóg, jak zawsze w szczytnym celu. Kolejny punkt programu był to koncert w Zabytkowym Kościółku w Sierakowicach. Zagrali Pivnic Band oraz The Mind Seekers. Była to trzecia akcja SAABowej Pomocy w Sierakowicach. Siódma ogółem. Zawsze jednak są to wydarzenia motoryzacyjno - charytatywne.

- Taki był pomysł, żeby nie była to tylko motoryzacja. Chcieliśmy przy okazji zrobić coś dobrego. Z takim założeniem tworzyliśmy tę grupę i udaje się to kontynuować. Zawsze zgłaszamy zbiórkę publiczną, chcemy aby były one transparentne. Nie mamy określonego harmonogramu, raczej działamy spontanicznie. Czasami są to rajdy, np. na czas precyzyjny. Do mety musimy dojechać zgodnie z przepisami. Innym razem ścigamy się samolotami, ale wirtualnie. Jednak każdą akcję łączymy z charytatywną zbiórką - tłumaczy Adrian Klawikowski, organizator SAABowej Pomocy.

Akcja Nuta Nadziei, która w sobotni wieczór odbyła się w Sierakowicach, poświęcona była Kamilowi z Gdyni - 18 - letniemu chłopakowi, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. To przyjaciel SAABowej Pomocy, który potrzebuje na rehabilitację, sprzęt i codzienne funkcjonowanie.

- Gdyby nie fundacje, dochody z 1 %, czy jakakolwiek pomoc zewnętrzna, taka jak nasza - nie byłoby rodziny Kamila na to wszystko stać - dodaje Adrian Klawikowski.

Koncert przyciągnął kilkudziesięcioosobową publiczność. Pivnic Band, młody zespół działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach, w którego skład wchodzą gimnazjaliści i licealiści - oczarował słuchających. Polskie rockowe utwory w ich wykonaniu, oklaskiwane były na stojąco. The Mind Seekers to sierakowicki zespół, który powstał pod koniec 2017 roku. Oparty jest o działalność kilku instytucji i jak sam o sobie mówi, powstał aby odpowiadać żywotnym potrzebom społeczeństwa. Oba zespoły prowadzi Adrian Klawikowski.

Ci, którzy nie mogli uczestniczyć w koncercie, mogą wspomóc Kamila online. Każda złotówka przelana na zbiórkę, zasili przysłowiową puszkę akcji i pomoże Kamilowi w rehabilitacji. Wpłata minimum 20 złotych, to gwarancja otrzymania naklejki i przypinki. Więcej informacji o zbiórce oraz działalności SAABowej Pomocy, można znaleźć na stronie.

Podczas sobotniej akcji zebrano 2059 złotych.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.