Wkrótce jubileusz ZSO nr 2 w Kartuzach - poznaj kolejną część historii szkoły i zobacz zdjęcia

poniedziałek, 21 maja 2018 r., 18:49
fot. nadesłane/archiwum ZSO nr 2 w Kartuzach

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. dra A. Majkowskiego w Kartuzach przygotowuje się do świętowania jubileuszu 30-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 i 20-lecia II Liceum Ogólnokształcącego. Z tej okazji przygotowaliśmy cykl poświęcony historii tej placówki. Dziś prezentujemy część drugą wraz z galerią zdjęć z tego okresu. Zachęcamy byłych absolwentów do podzielenia się swoimi zdjęciami z czasów szkolnych.

Z okazji jubileuszu na naszych łamach prezentować będziemy historie i opowieści z życia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz archiwalne zdjęcia. Pierwszą część historii szkoły można znaleźć tutaj. Przypomnijmy tylko, że pierwsze prace przy budowie nowego budynku szkolnego ruszyły w grudniu 1984 roku. Po niespełna czterech latach, 1 września 1988 roku w murach nowej szkoły zabrzmiał pierwszy dzwonek. Do użytku oddano segment A, liczący piętnaście pomieszczeń. Naukę tam rozpoczęło w nim 745 uczniów.

Tak o nowym obiekcie pisał "Głos Wybrzeża" (nr 203/1 IX 1988):
"Na razie 28 oddziałów klasowych pracować będzie na pełne dwie zmiany. Wykonawca obiecuje jednak, że za dwa miesiące przekaże szkole kolejny (także 15 pomieszczeń) segment wraz z łącznikiem. (…) Do szkoły tej nie będą jeszcze uczęszczać uczniowie klas siódmych i ósmych. Pozostaną w tych placówkach, w których uczyli się do tej pory. (…) Radykalna poprawa w bazie kartuskiego szkolnictwa nastąpi dopiero po zakończeniu budowy szkoły na osiedlu. Dotychczas przebiega ona zgodnie z planem. Stan surowy osiągnął już segment mieszczący pracownie, kończony jest też stan surowy budynku socjalno-kulturalnego. Trwają również przygotowania do rozpoczęcia budowy pełnowymiarowej sali gimnastycznej oraz przedszkola.

Dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej. Uczestniczyli w nim nauczyciele: Bogdan Zieliński, Maria Wenta-Barlak, Beata Bazychowska, Jolanta Bielińska, Maria Bruska, Bożena Bulczak, Jarosław Frankowski, Elżbieta Gafka, Grażyna Golanko, Józefa Gronda, Mirosława Gulatowska, Ewa Gusman, Zyta Herbasz, Krzysztof Kostecki, Katarzyna Kupper, Adam Lemańczyk, Danuta Lutka, Janina Makowska, Mawia Okrój, Katarzyna Mańska, Elżbieta Marszałkowska, Alina Michalak, Ewa Mielewczyk Krzysztof Milewski, Mirosława Pobłocka, Jolanta Richert, Zosia Rogala, Jolanta Stankowska, Beata Stępień, Izabella Świrkula, Eleonora Szczęsna, Jolanta Tersa, Hanna Wiśniewska, Wiesława Wilkowska, Lucyna Wolska, Alina Wojewódka i Aleksandra Wyszogrodzka.

Jubileuszowe obchody będą nie tylko okazją do spotkania absolwentów szkoły, byłych uczniów i pracowników, lecz również do ożywienia wspomnień sprzed lat.

Z okazji jubileuszu zapraszamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. Fotografie można przesyłać e-mailem na adres - [email protected].

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.