Reklama

Młodzież o problematyce uzależnień na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Kartuzach

"Zachowaj trzeźwy umysł" - pod takim hasłem w środę w Kartuskim Centrum Kultury odbył się tegoroczny Przegląd Małych Form Teatralnych. Konkurs, który ma uświadomić młodzieży, jak wielkim problemem są uzależnienia po raz osiemnasty zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział jedenaście grup ze szkół z terenu powiatu kartuskiego.

Organizowany przez policjantów przegląd ma na celu głównie profilaktykę uzależnień u młodzieży. Prezentuje spojrzenie na problematykę uzależnień i patologii młodego pokolenia i ma uświadamiać im, jak poważnym problemem są różnego rodzaju uzależnienia.

- Konkurs ma na celu szeroko rozumianą profilaktykę. Zależy nam na tym, by przekazać młodzieży, jakie skutki może nieść z sobą używanie alkoholu czy środków odurzających. Substancje takie jak narkotyki czy dopalacze prowadzą w pewnym momencie do uzależnienia, a potem nawet do śmierci. Chcemy, by młodzież była świadoma tych niebezpieczeństw - podkreślała Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział jedenaście zespołów.

- W imieniu burmistrza Kartuz chciałam wszystkim serdecznie pogratulować. Wszystkie wasze występy były wspaniałe i na bardzo wysokim poziomie. Poziom waszych przedstawień wzrasta z roku na rok. Cieszymy się również, że wzrasta liczba uczestniczących w przeglądzie szkół. Parafrazując słowa Cezara "Veni, vidi, vici" - przyszłam, zobaczyłam i uwierzyłam, że możecie coś zrobić i pokazać, jak zachować trzeźwy umysł. Mieliśmy wiele trudności w wytypowaniu laureatów, bo wszyscy byliście wspaniali - mówiła Henryka Wolska, która przewodniczyła komisji konkursowej.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Zespół Szkół w Staniszewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sulęczynie

Nagrodę za najlepszy plakat zdobył Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku.

Nagrodę dla najlepszego aktora przeglądu otrzymała Wiktoria Brzeska.

MD-Z
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obiektywnie - niezalogowany 2018-05-27 11:04:09

    Ponoć komisja była organizowana tego samego dnia co był konkurs, ludzie nie znający się na teatrze. Myślę że można było postawić 3 krzesła i powiedzieć że alkohol to samo zło i też byłoby super. Niski poziom, nuda, choć były 4 zespoły które posługiwał na uwagę. Szymbark lub Kamienica to zespoły które wiedzą co to teatr. Faktycznie co roku gorzej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Juhu - niezalogowany 2018-05-25 20:51:52

    Niby konkurs teatralny a liczyli się disco polo i żarty z dozynek. Słabe to. Co rok to gorzej. Powinna wygrać Kamienica albo Szymbark. No ale jeśli profilaktycznym jest pokazanie pijaka na scenie to nie mam już nic do dodania.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ula - niezalogowany 2018-05-24 00:30:44

    Gratuluję Pani Kasi! Staniszewskie dzieci są fajowskie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości