Fantastyczny sukces młodzieży z Sierakowic - zdobyła Mistrzostwo Świata w Odysei Umysłu

poniedziałek, 28 maja 2018 r., 12:48
fot. internet/Facebook/SP nr 2 Sierakowice

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach rewelacyjnie spisali się na światowych finałach Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Drużyna wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobyła Mistrzostwo Świata.

Michał Labuda, Karolina Szulist, Amelia Penk, Zuzanna Czapiewska, Eliza Wiczkowska, Marianna Geniusz i Paweł Wolski - to skład drużyny, która pod opieką trenerek Elizy Piotrowskiej i Mariety Konkol wywalczyła Mistrzostwo Świata w Międzynarodowym Finale Odysei Umysłu 2018.

Na swój sukces młodzież wraz z opiekunami pracowała wiele miesięcy. Ich starania i wytężony wysiłek przyniosły fantastyczne efekty. Pod koniec marca sierakowicka drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski i nagrodę Ranatra Fusca za wybitną kreatywność w finale ogólnopolskim, wywalczając tym samym awans na międzynarodowy finał do Stanów Zjednoczonych.

Z Polski wyruszyli 19 maja. Po trwającej łącznie 25 godzin podróży wylądowali w Chicago. Stamtąd dzień później ruszyli do Iowa State University, gdzie rozgrywano Międzynarodowy Finał Odysei Umysłu. Uczestniczyło w nim łącznie 850 drużyn z całego świata, w tym 29 z Polski, łącznie z reprezentacją sierakowicką. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło 23 maja. Drużyna ze sierakowickiej Dwójki prezentowała się w sobotę, 26 maja. Kilka dni poprzedzających występ poświecili na przygotowania, odtworzenie scenografii i dopracowanie szczegółów występu.

Przypomnijmy, że zespół sierakowickiej Dwójki podjął się zagadnienia związanego z reinterpretacją klasyki. Zadanie młodzieży polegało na jak najbardziej kreatywnym przerobieniu i zmodyfikowaniu wybranego dzieła literacko- artystycznego, aby (zgodnie z odgórnymi wytycznymi) nabrało ono zupełnie nowego znaczenia. Drużyna z Sierakowic zmierzyła się z próbą zamiany "Alicji w Krainie Czarów" na tzw. bajdokument - paradokument o bajkowym wydźwięku.

- Mamy się dobrze, wczoraj rozwiązywaliśmy problem spontaniczny, dziś rano o 8:18 przedstawialiśmy nasz "Bajdokoument, prawie prawda - Alicja w krainie czarów". Daliśmy z siebie wszystko, a sama możliwość reprezentowania naszego kraju na konkursie w Iowa napełnia nas dumą. Teraz ruszamy na występy innych polskich drużyn, targ pinów, zajęcia NASA etc. - relacjonwała drużyna w sobotę na stronie szkoły. Całą relację można znaleźć tutaj.

Około godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę, ogłoszono wyniki konkursu. Drużyna z Sierakowic zdobyła w swojej kategorii Mistrzostwo Świata. Jak czytamy, na facebookowym profilu "Odyseja Umysłu w Polsce", polskie reprezentacje zdobyły łącznie cztery Mistrzostwa Świata, trzy srebrne medale, pięć brązowych, a także dwie nagrody Ranatra Fusca za wybitną kreatywność. Na 29 drużyn reprezentujących Polskę, aż 20 znalazło się w pierwszych szóstkach w swoich kategoriach.

Warto dodać, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach już w poprzedniej edycji Odysei odnieśli sukces. Gimnazjaliści zdobyli tytuł laureatów II stopnia ogólnopolskiego etapu konkursu, dzięki czemu reprezentowali Polskę na Eurofestiwalu na Białorusi, gdzie zdobyli pierwsze miejsce.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.