Porzucili psa na pewną śmierć - ktoś przywiązał go do drzewa w lesie

wtorek, 10 lipca 2018 r., 14:42
fot. nadesłane/Straż Miejska Kartuzy

We wtorek przed południem w lesie między Kiełpinem i Kartuzami spacerująca kobieta znalazła przywiązanego do drzewa pieska. Wszystko wskazuje na to, że ktoś w ten okrutny sposób chciał się pozbyć czworonoga i porzucił go na pewną śmierć.

Zwierzaka przywiązano do drzewa kilkaset metrów od drogi Kartuzy-Kiełpino, z dala od zabudowań. Jego skomlenie usłyszała kobieta, która przypadkiem przechodziła w pobliżu.

- Przed godziną 10 otrzymałem zgłoszenie od pani, która była na spacerze ze swoim pieskiem i usłyszała skomlenie. Znalazła zwierzę przywiązane do drzewa na lince od wieszania bielizny - informuje Krzysztof Pawłowski, komendant Straży Miejskiej w Kartuzach.

- Podłość ludzka nie zna granic. Są wakacje, ktoś chciał się pozbyć czworonoga. Ktoś, kto porzucił tego psa, nie dał mu nawet szansy. Gdyby puścił go wolno, była szansa, że ktoś go złapie, mógłby się napić wody z kałuży... A tak po prosty by padł. To zupełny przypadek, że znalazła go ta pani. Przywiązano go kilkaset metrów od ulicy. Na tej trasie nie ma chodnika, nikt by tam nie przechodził - mówi komendant straży miejskiej.

Trudno ustalić, jak długo zwierzę tkwiło przywiązane do drzewa. Osoby, które mogłyby rozpoznać psa proszone są o kontakt ze strażą miejską pod nr tel. 58 680 09 86.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.